امارات 200 هواپیما به ارزش 100 میلیارد دلار سفارش داد

آغاز به کار نمایشگاه هوایی دبی با حضور شیخ محمد آل مکتوم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سیزدهمین نمایشگاه هوایی دبی با حضور شیخ محمد بن راشد آل مکتوم نخست وزیر امارات و حاکم دبی افتتاح شد. در نخستین روز نمایشگاه شرکتهای هوایی امارات 200 هواپیما به ارزش 100 میلیارد دلار سفارش دادند.

نمایشگاه هوایی دبی، که بیست و چهارمین سال خود را می گذراند، یکی از بزرگترین نمایشگاههای هوایی جهان در زمینه عرضه جدیدترین هواپیماهای مسافربری و نظامی به شمار می رود.

به گزارش العربیه شرکتهای هواپیمایی کشورهای شورای همکاری خلیج در نخستین روز سیزدهمین نمایشگاه هوایی دبی صدهها فروند هواپیما به ارزش بیش از 200 میلیارد دلار از دو شرکت هواپیمایی بوئینگ و ایرباس ، سفارش دادند.

شرکت هواپیمایی امارات 150 فروند بوئینگ 777 اکس به ارزش هفتاد و شش میلیارد دلار سفارش داده است. همچنین شرکت هواپیمایی الاتحاد اعلام کرده است که 56 هواپیمای بوئینگ 777 اکس را نیز سفارش داده است.

شیخ احمد بن سعید آل مکتوم رئیس نمایشگاه اعلام کرد که در روزهای آینده خرید هواپیماهای مسافر بری و نظامی بیش از پیش بینی های کارشناسان خواهد بود.

در همین حال ژان ایو لودریان، وزیر دفاع فرانسه در گفت و گو با تلویزیون العربیه بر اهمیت نمایشگاه هوایی دبی تاکید کرد.

وزیر دفاع فرانسه از ابراز تمایل امارات برای خرید جنگنده رافائل ساخت کشورش خبر داد . وی اظهار داشت که گفت و گو ها در این زمینه میان مقامات امارتی و فرانسوی در جریان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید