یکی از فرماندهان حزب الله در منطقه زینبیه دمشق کشته شد

در اثر شدت جراحات ناشی از درگیری های روزهای گذشته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی شبیب فرمانده عملیات حزب الله لبنان در منطقه سیده زینب واقع در حومه دمشق، کشته شد. بنا بر اعلام منابع مخالفان حکومت بشار اسد، شبیب در اثر شدت جراحاتی که در درگیری های چند روز پیش به آن ها دچار شد، جان خود را از دست داده است.

سایت ''جنوب لبنان'' وابسته به حزب الله نیز، خبر کشته شدن شبیب را که به نام ابو تراب الرویس نیز شناخته می شود. منتشر کرده است. این سایت به محل کشته شدن او اشاره ای نکرده است.

در تحولات میدانی، شمار کشته شدگان روز شنبه در سوریه، به ۱۷ نفر افزایش یافت که بیشتر آن ها در دمشق، حومه آن و حمص و حلب، جان خود را از دست داده اند.

فعالان از ادامه گلوله باران توپخانه ای به شهرک های قاره و جریجیر در قلمون خبر می دهند که همزبان با درگیری های ارتش آزاد با نیروهای دولتی، در جریان است.

شورای عمومی انقلاب سوریه هم اعلام کرده است که ارتش آزاد، نیروهای دولتی را در اتوبان بین المللی میان دمشق و حمص، هدف قرار داده است.

در منطقه غوطه غربی در حومه دمشق، نیروهای دولتی، منطقه معضمیه الشام را بمباران کردند و شماری را در این منطقه کشته و زخمی کردند.

در شمال، مرکز اطلاع رسانی حلب اعلام کرد که مخالفان، با خمپاره و موشک ساخت محلی، فرودگاه نظامی نیرب را بمباران کردند و در محوطه فرودگاه بین المللی حلب هم با نیروهای دولتی درگیر شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید