پادشاه سعودی مبلغ 10 ملیون دلار به مردم طوفان زده فلیپین کمک کرد

ضمن ابراز همدردی صادقانه از طرف ملت و دولت سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سعودی، روز شنبه 16-11-2013 دستور داد تا مبلغ 10 میلیون دلار به عنوان کمک مالی برای مردم طوفان زده فلیپین ارسال شود.

خادم حرمین شریفین با ارسال پیام تسلیت به دولت و ملت فلیپین، خطاب به رئیس جمهور این کشور گفت:" ما از حادثه دردناک طوفان زدگی کشور دوستمان فلیپین که به مرگ شمار زیادی از مردم منجر گردید، باخبر شدیم. به همین مناسبت به نیابت از ملت و دولت سعودی ضمن ابراز همدردی صادقانه با باقی ماندگان این فاجعه برای ملت و دولت فلیپین آرزوی موفقیت می کنیم".

وقوع طوفان سهمگین "هایان" در فلیپین، هزاران تن را کشته و ضمن تخریب کامل بسیاری از منازل،‌صدها هزار نفر را بی خانمان کرد. گردباد "هایان" که نیرومندترین طوفان سال 2013 محسوب می‌ شود در مناطق مرکزی فیلیپین ویرانی‌های فراوانی به بار آورده است. سازمان صلیب سرخ کشته شدن حدود 4460 نفر را تایید کرده اند.

تلویزیون العربیه از مسئولین بلندپایه پلیس فیلیپین گزارش داده که نزدیک به 6هزار نفر در این طوفان جان خود را از دست داده اند. مقامات دولتی فیلیپین از تخریب کامل یک شهر و بی خانمان شدن صدها هزار نفر به علت شدت گردباد و بالا‌ آمدن سطح آب خبر داده اند. این گردباد بعد از عبور از مناطق مرکزی این کشور و تخریب منازل و ساختمان‌ها به سمت ویتنام در حرکت است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید