رئیس دولت انتقالی سوریه : حمایت ایران از بشار اسد "ماجراجویانه" است

تعیین 50 میلیون دلار ماهانه برای آغاز کار این دولت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد طعمه رئیس دولت موقت سوریه در گفت و گو با تلویزیون العربیه اعلام کرد که حمایت رژیم ایران از بشار اسد یک اقدام "ماجراجویانه" است .

رئیس دولت موقت سوریه در این گفت و گو تاکید کرد که برکناری اسد از قدرت اقدام طبیعی کنفرانش ژنو2 خواهد بود.

به گزارش العربیه طعمه بیان داشت که دولت موقت سوریه مانعی در راه برگزاری ژنو2 نخواهد بود و در صورت رسیدن به تفاهم درباره تشکیل دولتی ائتلافی و فراگیر در این کنفرانس ، دولت موقت خود را ملزم به همکاری با آن می داند.

وی با اشاره به اینکه کنفرانس ژنو2 به دلیل وجود اجماع بین المللی درباره آن ، برگزار خواهد شد ، افزود که مخالفان در این کنفرانس بر اجرای توافقات ژنو1 تاکید خواهند کرد.

طعمه درباره تهیه بودجه دولت موقت سوریه تاکید کرد که کشورهای دوست این کشور بخشی از هزینه های این دولت را فراهم خواهند کرد وهمچنین منابع داخلی از جمله گمرک و چاههای نفت در دست مخالفان ، تامین کننده بودجه دولت موقت خواهند بود.

به گفته وی ، دولت موقت سوریه ، برای آغاز کار ، ماهانه دست کم 50 میلیون دلار نیاز دارد.

مخالفان سوری روز سه شنبه گذشته پس از برگزاری انتخابات داخلی با حضور ائتلاف ملی سوریه و پیوستن ائتلاف کردها نخستین دولت موقت سوریه را اعلام کردند.

مخالفان 8 وزیر برای کابینه دولت موقت معرفی کرده اند. این دولت قرار است 11 وزیر داشته باشد و کار خود را از مناطق آزاد شده از دست رژیم اسد، آغاز کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید