العربیه: در تونس حتی تصوری از جهاد نکاح وجود ندارد

ساخته و پرداخته سازمان های اطلاعاتی ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

به گفته کارشناسانی که مخالفان حکومت اسد را رصد می کنند، شایعه جهاد نکاح در سوریه ساخته و پرداخته دستگاه های اطلاعاتی ایران و رژیم سوریه است تا بدینوسیله اهل سنت و جماعت را بدنام کرده و مخالفان رژیم اسد را تضعیف نمایند.

دو ماه پیش شایعه ای در رسانه های منطقه ای منتشر شد که در آن ادعا شده بود که صدها دختر تونسی برای ارضای جنسی جنگجویان ضد رژیم اسد به سوریه سفر کرده اند. این عمل را جهاد نکاح نام دادند.

همان موقع نیز در رسانه ها شایعه شد که بسیاری از این دختران باردار شده و به تونس برگشته اند!

العربیه برای پیدا کردن صحت این شایعه تیمی را به تونس اعزام کرد. این تیم به رهبری عالیه ابراهیم به این کشور رفت. عالیه پس از تحقیقات تیمش گفت: " من در تونس نه به تصور جهاد نکاح برخورد کردم و نه اینکه کسی پیدا شد که از وجود اینچنین چیزی خبر داشته باشد! در همین حال وجود دخترانی که از تونس به سوریه برای جهاد نکاح رفته باشند، وجود خارجی نداشت.

نعمان بن عثمان وابسته به موسسه " کویلیوم انستیتوت" در لندن و کارشناس امور سوریه به العربیه گفت: "اطلاعاتی که من از تمام گروه ها و جنگجویان ضد رژیم اسد در سوریه جمع آوری کرده ام، وجود متعه، یا همان صیغه که رسانه ها به آن نام جهاد نکاح دادند، نزد آنها وجود خارجی ندارد. در مصاحبه هایی هم که با این گروه ها داشته ام همه بدون استثناء آنرا رد کردند".

نعمان بن عثمان می گوید: "جهاد نکاح شایعه ای است که توسط سازمان های اطلاعاتی ایران پخش شد و اول آنرا به صورت شفاهی دهان به دهان منتشر کردند، بعد به صورت کتبی و به عنوان گزارش خبری در رسانه های خود منتشر کردند، که اصلا وجود خارجی ندارد. قصد این شایعه سازی با توجه به روحیه مردم سوریه و جماعت اهل سنت که چنین چیزی در دین و فقه خود ندارند، ایجاد اختلاف و بد بینی بین آنها بود. این شایعه کاملا هدف دار خلق شده بود".

وی می افزاید: " متعه یا نکاح موقت بین سلفی ها مطلقا حرام انگاشته می شود. در اعتقادات سلفی ها جایی برای جهاد نکاح وجود ندارد".

وی تاکید کرد: "هدف از این شایعه بدنام کردن اهل سنت و جماعت است، که این مذهب گروهی آلوده به سکس است".

نعمان می گوید جنگجویان سلفی سوریه را متهم کردند که زن و مرد در جنگ مخلوط هستند و متعه بین آنان صورت می گیرد، و این کلا بر خلاف اعتقادات این جهادی های سلفی است.

بعضی از افراد سلفی در حال جنگ در جبهه های سوریه، حتی در زمان جهاد، گفتگوی تلفنی با همسر خود را نیز حرام می دانند چه برسد با زن بیگانه ای معاشره داشته باشند.

عالیه ابراهیم خبرنگار العربیه می گوید، ما وقتی شایعه سفر دختران تونسی برای "جهاد نکاح" به سوریه را شنیدیم برای تحقیق و تایید این واقعه به این کشور سفر کردیم، اما هیچ کسی را نیافتیم که حتی فکر این مسئله را تائید کند، چه برسد اقدام به انجام آن".

عالیه می گوید: " ما با همکاران تونسی خود برای یافتن واقعیت این شایعه تماس گرفتیم چون در چند رسانه این کشور، وقوع "جهاد نکاح" گزارش شده بود. حتی اسم دختری به نام "لمی" گزارش شده بود که تایید کرده بود برای همین منظور به سوریه سفر کرده است. اما پس از تحقیقات کامل متوجه شدیم که شخصی با این نام و با این اعترافات وجود ندارد، بلکه گزارش مذکور، گزارشی جعلی و "کاشته" شده با هدفی مشخص است".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید