حملات انتحاری به زائران شیعه عراقی جان 30 نفر را گرفت

با افزایش خشونت ها در عراق در سال جاری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گفته مقامات محلی و پلیس شهر السعدیه در شرق این کشور، روز پنجشنبه 14 نوامبر یک بمبگذار انتحاری خود را در مراسم مذهبی شیعیان منفجر کرد و 30 نفر را کشت و 67 نفر را زخمی کرد.

تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است. این بمب در آخرین روز مراسم مذهبی شیعیان در ماه محرم منفجر شد که به یادبود امام حسین، نوه پیامبر اسلام برگزار میشود.

به گزارش رویترز، فرد بمبگذار یک کمربند انفجاری را در میان جمعیت زائران کرد شیعه منفجر کرد. بیشتر زخمی ها را به بیمارستانهای اقلیم کردستان عراق منتقل کردند.

شیعیان از نظر تندورهای اسلامگرای سنی کافر به حساب میآیند و حملات آنها در طی سال جاری افزایش یافته است. روز چهارشنبه هم در یک انفجار مشابه که پلیس و زائران را هدف گرفته بود 19 نفر جان باختند.

دولت عراق سازمان القاعده را مسئول افزایش خشونت در این کشور میداند و میگوید که این سازمان در پی بی ثبات کردن حکومت شیعه عراق و برافروختن مناقشه های قومی است.

حملات شورشیان در سال جدید رو به افزایش گذاشته و هر ماه صدها نفر در اثر این حملات کشته میشوند. افزایش خشونت ها باعث ترس مردم عراق شده که خاطره کشتارهای سالهای 2006-7 را تداعی میکند که ده ها هزار نفر در طی آن کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید