حمله به مراسم مذهبی در عراق 22 کشته برجای گذاشت

با فرارسیدن عاشورا و مراسم سوگواری شیعیان در عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حمله به نیروهای انتظامی و عزاداران مراسم عاشورا در روز چهارشنبه 13 نوامبر در عراق 21 کشته برجای گذاشت. در رویدادی دیگر شهردار شهر فلوجه، مرکز استان سنی نشین الانبار در عراق هم در این روز در حمله مردان مسلح ترور شد.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس و به نقل از یک افسر پلیس، بیشترین تلفات روز چهارشنبه در شهر بعقوبه در شمال شرقی بغداد روی داد، که گروهی از شیعیان در مراسم عاشورا شرکت کرده بودند. در این حمله 8 نفر و از جمله دو کودک کشته، و 35 نفر زخمی شدند.

شیعیان مراسم عاشورای حسینی را به مناسبت کشته شدن حسین ابن علی (رض) در 1300 سال پیش در شهر کربلا همه ساله برگزار میکنند و در این مراسم صدها هزار شیعه به عزاداری و سوگواری میپردازند. تندروهای سنی مراسم عاشورا را هدف حملات خود قرار میدهند زیرا آنها شیعیان را کافر میدانند.

روز چهارشنبه، یک بمبگذار انتحاری هم یک خودرو را در یک ایست بازرسی پلیس در خارج از شهر تکریت منفجر کرد که منجر به کشته شدن 5 مامور پلیس و 3 غیرنظامی شد.

در انفجار تکریت که در 130 کیلومتری شمال بغداد قرار داد 18 نفر هم زخمی شدند.

به گزارش پلیس، روز چهارشنبه شبه نظامیان یک بمب را در نزدیکی خانه های افسران پلیس در شهر کرمه در غرب بغداد منفجر کردند که بر اثر آن 4 نفر کشته و 24 نفر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید