ائتلاف مخالفان سوری با شرکت در کنفرانس ژنو2 موافقت کرد

مشروط به عدم حضور رژیم بشار اسد در آینده سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرگزاری العربیه، ائتلاف مخالفان سوری موافقت خود را با شرکت در کنفرانس ژنو2 برای حل بحران سوریه اعلام کرد، مشروط بر اینکه بشار اسد در آینده سوریه نقشی نداشته باشد.

لوی المقداد، مسئول رسانه ای ارتش آزاد سوریه، گفت که اعضای ائتلاف یکشنبه شب به بیانیه ای رای دادند که در آن با شرکت در کنفرانس ژنو2 موافقت شده، مشروط بر اینکه قدرت در سوریه به حکومت انتقالی سپرده شود که اسد و همکاران او، که در کشتار مردم سوریه شرکت داشتند، در آن حضور نداشته باشند.

خالد صالح، سخنگوی ائتلاف سوری، روز یکشنبه تاکید کرد که پیش از رفتن به ژنو، هماهنگی های لازم بین ائتلاف و گروههای نظامی در داخل سوریه انجام میشود و گفت: "ما هیاتی را به سوریه فرستادیم تا با گروههای نظامی و مدنی در باره کنفرانس گفتگو کنند."

منابع حاضر در مذاکرات ائتلاف سوری در استانبول گفتند که موافقت ائتلاف با شرکت در کنفرانس ژنو2 با رضایت نیروهای مخالف در داخل سوریه انجام شده است.

این منابع گفتند که ائتلاف خواستار پشتیبانی نیروهای نظامی، رهبران اقلیتها و فعالان سوری است و مایل است با این انتقاد که ائتلاف از جنگجویان داخل سوریه جدا افتاده برخورد نماید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید