در درگیری میان کارگران مهاجر و پلیس سعودی ۲ نفر کشته شدند

در پی اخراج کارگران غیرقانونی از این کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس پادشاهی سعودی روز یکشنبه 10 نوامبر خبر از کشته شدن 2 نفر در درگیریهای این کشور و در پی دستگیری کارگران مهاجر غیرقانونی داد.

نیروهای پلیس روز شبنه مجبور به مداخله در شورشی شدند که در محله فقیرنشین منفوحه ریاض روی داد و طی آن کارگران خارجی با سنگ و چاقو به شهروندان سعودی و خارجی حمله ور شدند.

خبرگزاری رسمی سعودی و به نقل از بیانیه پلیس این کشور اعلام کرد که در این درگیریها یک شهروند سعودی و یک خارجی که هویت او مشخص نشده کشته شدند.

در این درگیریها 68 نفر دیگر- 28 سعودی و 40 خارجی- زخمی شدند و 561 نفر هم دستگیر شدند.

محله منفوحه ریاض محل سکونت کارگران غیرقانونی است که بیشتر آنها از شرق آفریقا به این کشور آمده اند.

دولت اتیوپی روز شنبه اعلام کرد به کارگران اتیوپیایی ساکن سعودی که نتوانسته اند تا از مهلت داده شده برای خروج از این کشور استفاده کنند کمک خواهد کرد تا به کشور خود بازگردند. بنا به گزارشها یک اتیوپیایی در درگیریهای این کشور کشته شده است.

سخنگوی وزارت خارجه اتیوپی به خبرگزاری فرانسه گفت: "پلیس سعودی مشغول جای دادن این افراد در اردوگاهی است تا کار اعزام آنها به کشورشان را سازمان دهد...و در درگیری یک اتیوپیائی با گلوله پلیس کشته شده که موضوع در دست بررسی است."

از روز دوشنبه هفته گذشته، مقامات سعودی مشغول جمع آوری هزاران کارگر غیرقانونی ای هستند که مدت اقامت آنها در این کشور به پایان رسیده است.

نزدیک به یک میلیون کارگر- بنگلادشی، فیلیپینی، هندی، نپالی، پاکستانی و یمنی- از مهلت مقرر برای خروج از کشور استفاده کردند. این امر باعث شده تا بازار کار سعودی از کارگران ارزان قیمت خارجی خالی شود.

در سعودی حدود 9 میلیون نفر خارجی زندگی میکنند، و جمعیت این کشور نفت خیز 27 میلیون نفر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید