رهبر القاعده گروه "امارت اسلامی شام وعراق" در سوریه را منحل کرد

با انتقاد از ابوبکر بغدادی رهبر داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایمن الظواهری رهبر شبکه القاعده روز جمعه 8-11-2013 طی پیامی ویدیویی دستور انحلال گروه وابسته به " امارت اسلامی عراق و شام" موسوم به (داعش) را صادر كرد.

وی در این پیام گفت :" تنها جبهه النصره به عنوان شاخه ای از القاعده در سوریه فعال خواهد بود".

به گزارش خبرگزاری فرانسه، الظواهری در پیام تصویری خود تاکید کرد که جبهه النصرهˈ شاخه ای از گروه های اسلامی تندرو القاعده در سوریه باقی خواهد ماند و امارت اسلامی شام و عراق (داعش ) به عراق برگردد و به فعالیت خود ادامه دهد.

از سوی دیگر ابوبکر البغدادی رهبر "امارت دولت اسلامی عراق" پس از ساعتی به ایمن الظواهری ضمن رد اوامر رهبر القاعده تاکید کرد که این گروه(داعش) به فعالیت خود در سوریه و عراق ادامه خواهد داد.

بغدادی در پاسخ به ظواهری گفت:" امارت اسلامی عراق و شام تا آخرین نفس در سوریه باقی خواهد ماند. ما به هیچ وجه سازش نمی کنیم . یا دولت شام و عراق را به یاری خداوند، در عراق و شام تاسیس می کنیم یا در راه رسیدن به این هدف جان خود را فدا خواهیم کرد".

ظواهری در پیام خود گفته بود "داعش" با نام "دوله اسلامی عراق " در عراق به فعالیت خود ادامه دهد. و جبهه "النصره لاهل الشام" به فعالیت های جهادی خود در سوریه ادامه دهد.

ظواهری در پیام خود با انتقاد از عملکرد ابوبکر البغدادی و ابو محمد الجولانی گفت:" البغدادی مرتکب اشتباه شد وقتی که بدون هماهنگی با ما اقدام به ادغام امارت عراق و شام نمود و الجولانی رهبر النصره نیز اشتباه نمود وقتی که بدون هماهنگی با ما اعلام کرد که النصره شاخه ای از القاعده است."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید