مخالفان سوری موضع رسمی خود را نسبت به کنفرانس ژنو 2 اعلام می کنند

تضمین انتقال قدرت برای مخالفان پیش شرط حضور در کنفرانس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف ملی مخالفت سوری، روز جمعه 8-11-2013 با تشکیل جلسه ای رسمی در استانبول، به فراهم کردن مقدمات براي اعلام موضع گیری رسمی نسبت به حضور يا عدم حضور در کنفرانس ژنو 2 پرداخت.

به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از منابع مخالفان اسد، در این نشست قرار شد، ائتلاف ملی سوری ها مشارکت خود در ژنو 2 را مشروط بر تضمین انتقال قدرت در سوریه در سال جاری اعلام کند.

در همین حال جان کری وزیر امور خارجه آمریکا، گفت :" یکی از دلایل تاخیر در تعیین تاریخ برگزاری کنفرانس ژنو 2 انتظار برگزارکننده گان این کنفرانس برای اعلام موضع مخالفان سوری بوده است .

کری افزود :" تاریخ برگزاری این کنفرانس دو تا سه روز دیگر اعلام خواهد شد".

با وجود شکست تلاش ها پیشین برای تعیین تاریخی دقیق برای برگزاری کنفرانس ژنو2 اما اکنون جان کری وزیر امور خارجه ایالات، سخن از قریب الوقوع بودن برگزاری این کنفرانس به میان آورده است.

ایالات متحده و روسیه در تلاش خود به منظور فراخواندن همه مخالفان برای حضور در کنفرانس علاوه بر گفتگو با اعضای ائتلاف ملی مخالفان، با هیثم مناع رئیس جناح سیاسی "کمیته هماهنگی ملی"، صالح مسلم رهبر حزب "وحدت کردهای سوریه"، رفعت الاسد عموی بشار اسد و رئیس " تجمع دمکراتیک متحد " و قدری جمیل معاون نخست وزیر سوری که از طرف "حزب اراده ملی برای تغییر و آزادی" نیز گفتگو کردند.

پیشتر روسیه برای میانجگری بین مخالفان و رژیم اسد اعلام آمادگی کرده بود اما مخالفان با رد این پیشنهاد روسیه را شریک "جنایات" اسد دانستند.

گفتنی است که ائتلاف ملی مخالفان سوری به این افراد و شخصیت ها را به مخالفان موافق رژیم اسد توصیف می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید