8 میلیون نفر از دبی بازدید کردند

در 9 ماه اول سال 2013

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هتلهای شهر دبی 9 ماه شلوغی را در سال 2013 داشتند، و از 8 میلیون نفر بازدید کننده پذیرائی کردند.

خبرگزاری رسمی امارات، وام، به نقل از سازمان جهانگردی دبی گزارش داد که تعداد بازدید کنندگان از شهر دبی در 9 ماهه اول سال میلادی 2013، 9.8 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش داشته است.

این ارقام در حاشیه "بازار مسافرت جهانی"، که هم اکنون در لندن در جریان است، از سوی سازمان جهانگردی دبی انتشار یافت. دبی در پی ارتقاء جایگاه این شهر بعنوان یک مقصد جذاب بین المللی در میان جهانگردان جهانی است.

در طول این مدت زمانی، میزان اشتغال هتلهای دبی 78.6 درصد اعلام شده که یکی دیگر از شاخص های جهانگرد پذیری دبی و در راستای اهداف این شهر برای سال 2020 میلادی است. این رقم 3 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال قبل است.

افزایش مدت اقامت جهانگردان در دبی هم یکی دیگر از شاخصهای رشد جهانگردی در این شهر حاشیه جنوبی خلیج است. بر اساس این آمار میزان متوسط مدت اقامت جهانگردان با 3.5 درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال قبل به 3.9 روز رسیده است.

درآمد هتلها و هتل آپارتمانها هم در 9 ماه اول سال جاری رشد چشم گیری داشته است و با 17.1 درصد افزایش به 4.2 میلیارد دلار رسیده است.

سعید المری، مدیرعامل سازمان جهانگردی دبی در باره این ارقام گفت: "این ارقام از جهانگردی دبی شاهد رشدی پیوسته و سازگار در تمامی شاخصهای اساسی دارد و با اهداف جهانگردی دبی برای سال 2020 کاملا منطبق است. اهداف دبی بسیار بلندپروازانه است، اما این ارقام نشان میدهد که این اهداف کاملا قابل دسترسی هستند."

المری گفت که دولت دبی اخیرا سیاستهایی اتخاذ کرده تا تاسیس هتلهای سطح متوسط را بیش از پیش تشویق نماید.

او گفت: "اهداف جهانگردی دبی برای سال 2020، تبدیل دبی از یک مرکز رویدادهای منطقه ای به یک مرکز جهانی رویدادها و جلب جهانگردان است."

بر اساس اهداف جهانگردی دبی، قرار است که تعداد بازدیدکنندگان این شهر از 10 میلیون در سال 2012 میلادی به 20 میلیون در سال 2020 میلادی برسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید