پیشنهاد روسیه و آخرین مواضع مخالفان سوری درباره کنفرانس ژنو2

ائتلاف ملی سوریه برگزاری کنفرانس را غیر ممکن دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منذر ماخوس سفیر ائتلاف ملی سوریه در پاریس در گفت و گو با العربیه اعلام کرد که به دلیل اختلاف میان مخالفان سوری و رژیم اسد ، برگزاری کنفرانس ژنو2 غیر ممکن است.

به گزارش العربیه ماخوس اظهار داشت که طرف های بین المللی به دنبال برگزاری گفت و گو میان مخالفان سوری و رژیم اسد هستند در حالیکه مردم سوریه رهایی از این رژیم را میخواهند.

در همین حال مسکو پیشنهاد کرد تا مخالفان و دولت سوریه در یک نشست غیر رسمی ، درباره بحران کشورشان گفت و گو کنند.

میخائیل بوگدانف فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه شامگاه روز گذشته با شماری از مخالفان سوری گفت و گو کرد.

از جمله کسانی که در این گفت و گو حضور داشتند ، می توان به "رفعت الاسد" معاون اسبق رئیس جمهور سوریه، "هیثم مناع" رئیس شورای هماهنگی مخالفان سوریه، "قدری جمیل"، عضو جبهه مردمی تغییر و اصلاح و "صالح مسلم"، رئیس اتحاد ملی دموکراتیک کردستان سوریه ، اشاره کرد .

این در حالی است که ائتلاف ملی سوریه که از سوی جامعه جهانی به عنوان نماینده رسمی مخالفان سوری شناخته شده است ، این افراد را به عنوان مخالف رژیم سوریه نمی داند چرا که مواضع این افراد تاکنون بیشتر به رژیم نزدیک بوده است.

قدری جمیل تا یک هفته پیش به عنوان معاون نخست وزیر سوریه در کابینه دولت این کشور حضور داشته است. این در حالی است که جمیل خود را از مخالفان اسد می داند.

کمال لبوانی عضو ائتلاف ملی سوریه در واکنش به پیشنهاد روسیه اظهار داشت که مسکو در ابتدا باید از حمایت خود از اسد دست بکشد و ارسال سلاح به رژیم سوریه را متوقف کند.

پیشتر ائتلاف ملی سوریه در نامه ای به اتحادیه عرب شرط حضور خود در کنفرانس ژنو2 را برکناری اسد، مبنا قرار دادن توافقات کنفرانس ژنو1 و عدم حضور ایران در این کنفرانس اعلام کرده بود.

این ائتلاف امروز پنجشنبه 7-11-2013 همچنین در بیانیه ای از اخضر ابراهیمی نماینده اتحادیه عرب و سازمان ملل در امور سوریه انتقاد کرد.

در این بیانیه آمده است که تلاش های ابراهیمی در روزهای اخیر در گفت و گو با مخالفان نزدیک به رژیم اسد سپری شده است . این بیانیه افزود که برخی از این به اصطلاح مخالفان در دولت اسد پستهایی داشته اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید