خودروی سوپرلوکس لبنانی در نمایشگاه دبی خوش درخشید

با وجود رقابت شدید در بازار خودروهای لوکس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خودروسازی دبلیو موتورز لبنان با خودروی لیکان هیپراسپورت در نمایشگاه خودروی دبی، که روز سه شنبه 5 نوامبر در این شهر افتتاح شد، توجه عمومی را به خود جلب کرد.

طرح لیکان هیپراسپورت، در نمایشگاه خودروی قطر در زمستان گذشته ارائه شد و اکنون در نمایشگاه دبی این اتومبيل حضوری متهورانه دارد.

اگر چه لیکان هیپراسپورت برای دوستداران خودروها چندان نام شناخته شده ای نیست، اما این "لیکان" 3 میلیون دلاری عنوان "استثنائی ترین ماشین جهان" را یدک میکشد، زیرا تنها 7 عدد از هر طرح ساخته میشود.

دبلیو موتورز میگوید که با بزرگترین سازندگان، قطعه سازان و طراحان خودروی جهان مانند مگنا ستایر و آر.یو.اف اتومبیل برای ساخت " یکی از لوکس ترین، استثنائی ترین و پیشرفته ترین خودروهای موجود در بازار" همکاری دارد.

لیکان هیپراسپورت با دو توربو چارجر 750 اسب قدرت و حداکثر گشتاور 1000 نیوتون متر، و شتاب 0-100 کیلومتر در 2.8 ثانیه، و با حداکثر سرعت 395 کیلومتر در ساعت است.

اما لیکان رقیبان سرسختی مانند خودروی آلمانی شرکت براباس با مدل براباس 850 موسوم به "ای-بیزینس" و خودروی سواری "استثنائی و لوکس" طرح مرسدس بنز اس.کلاس با موتور V8 با قدرت 850 اسب و حداکثر سرعت 350 کیلومتر در ساعت را دارد.

براباس یک مدل دیگر هم در این نمایشگاه عرضه کرده با نام B63S با موتور مرسدس بنز 700 اسب و حداکثر سرعت 300 کیلومتر در ساعت.

رادوان اوگالی، مدیر عامل شرکت براباس دبی در گفتگو با العربیه گفت که رقابت در میان ماشینهای سوپر لوکس بسیار سنگین است و براباس مدل 700 از سال 2014 وارد بازار دبی میشود و تیراژ تولید این خودرو تنها 100 نسخه است و قیمت آن حدود 500 هزار دلار برآورد میشود.

در نمایشگاه خودروی دبی 700 مدل خودرو به نمایش گذاشته شده و بسیاری از سازندگان خودرو همچون مرسدس، آستین، فورد و شورولت با مدلهای کلاسیک به بازار آمده اند.

بیشتر اتومبیلهای عرضه شده در این نمایشگاه در همان روز اول یا فروخته شده و یا رزرو شده اند.

یکی از مدلها، که عده زیادی منتظر آن بودند، بوگاتی ویرون است که با رنگهای تازه ارائه شده است.

با وجود حضور ماشینهایی از چین، کره جنوبی و شرق آسیا، این خودروهای کشورهای اروپائی هستند که بیش از همه نظر بازدیدکنندگان را بخود جلب کرده اند، به ویژه شرکتهایی مانند رولز رویس، استون مارتین، الفارومئو و ساپینا جی تی.

تریخی لومیرماند، مدیر مرکز تجارت جهانی دبی به العربیه گفت که نمایشگاه امسال نسبت به آخرین نمایشگاه در سال 2011، 35 درصد گسترش داشته و انتظار میرود که 100 هزار نفر از نمایشگاه امسال بازدید کنند.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید