اسرائیل حضور نمایندگان خود و ایران در یک کنفرانس را بی اهمیت خواند

در جلسه مقدماتی کنفرانس خاورمیانه عاری از سلاحهای اتمی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک مقام وزارت امور خارجه اسرائیل روز سه شنبه 5 نوامبر گفت که حضور نمایندگان اسرائیل و ایران در مذاکرات ماه گذشته در سویس برای برگزاری کنفرانس خاورمیانه عاری از سلاحهای اتمی، اهمیت ویژه ای ندارد و مانند هر اجلاس بین المللی دیگری است که دو کشور در آنها حضور دارند.

به گزارش روزنامه جروزالم پست، این دیپلمات اسرائیلی گفت که این مذاکرات فقط جنبه رسمی داشته و هیچ ملاقاتی بین نمایندگان اسرائیل و ایران در آن صورت نگرفته است.

قبلا خبرگزاری رویترز گزارش داده بود که حدود 13 یا 14 هیات نمایندگی در این جلسه مقدماتی حضور داشتند و جاکو لاجاوا، معاون وزیر امور خارجه فنلاند که مسوولیت برگزاری کنفرانس خاورمیانه را برعهده دارد در میان شرکت‌کنندگان بود.

در این ملاقات، بغیر از نمایندگان ایران و اسرائیل، نمایندگان تعدادی از کشورهای عربی، روسیه، بریتانیا، و ایالات متحده آمریکا هم حضور داشتند.

پیشنهاد مصر برای برگزاری یک کنفرانس بین المللی در زمینه خاورمیانه عاری از سلاحهای اتمی در سال 2010 مطرح شد و کشورهای روسیه، آمریکا و بریتانیا از آن حمایت کردند.

این مقام اسرائیلی گفت این ملاقات صرفا جنبه "رسمی" داشته و اسرائیل تاکید دارد که تمام تصمیمات این کنفرانس باید با اجماع گرفته شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید