شبه نظامیان كُرد سوریه 19 روستا را تحت كنترل خود درآوردند

پس از شکست گروه "داعش" در شمال این کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبه نظامیان كُرد سوریه در پی درگیری با گروه "دولت اسلامی عراق و شام" (داعش) در حومه شهر راس العین در شمال سوریه ، 19 روستا را در این منطقه تحت کنترل خود درآوردند.

به گزارش کانال العربیه درگیری میان شبه نظامیان كُرد سوریه و گروه "داعش" در حومه شهر راس العین از دو روز پیش آغاز شد که به عقب نشینی داعش از روستاهای اطراف این شهر منجر شد .

این دومین پیروزی شبه نظامیان كُرد سوریه در برابر گروه اسلامگرای تندرو "داعش" در دو هفته اخیر به شمار می رود. پیش از این نیز شبه نظامیان كُرد شهرک مرزی"الیعربیه" را پس از راندن داعش به کنترل خود درآوردند.

شبه نظامیان كُرد سوریه تلاش می کنند تا مناطق کرد نشین بویژه مناطق نفت خیز واقع در شمال این کشور را به تصرف خود درآورند . استان حسکه یکی از مناطق درگیری میان کُردها و گروه داعش است.

"داعش" یک گروه اسلامگرای تندرو وابسته به "القاعده" است . این گروه در صدد برقراری حکومتی اسلامی نظیر طالبان افغانستان و پاکستان در سوریه است.

این گروه با ارتش آزاد سوریه و شبه نظامیان كُرد این کشور بیش از نیروهای رژیم اسد ، درگیر بوده است.

برخی فعالان سوری بر این باروند که گروه "دولت اسلامی عراق و شام" (داعش) از سوی رژیم سوریه حمایت می شود تا این رژیم نشان دهد که نیروهایش با گروههای تروریست و تندرو می جنگند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید