ملک عبدالله: "انقلاب سفید اردن ادامه خواهد یافت"

سخنرانی پادشاه اردن در مجلس این کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، گفت یک بسته اصلاحات گسترده را به اجرا خواهد گذاشت. تعدیل قانون انتخابات و بازسازی بخش خصوصی از اجزا این بسته اصلاحاتی است.

عبدالله که روز یکشنبه در مجلس اردن سخن میگفت از "انقلاب سفید" بعنوان بخشی از اصلاحات داخلی نام برد. او گفت بسیار پیشتر از بهار عربی، که به برکناری 4 نفر از رهبران عرب انجامید، این اصلاحات را طراحی کرده است.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، ملک عبدالله اعلام کرد که طرح او شامل نوسازی بخش خصوصی، پیشرفت در کیفیت آموزش، بهداشت و حمل و نقل عمومی است.

او بدون آنکه وارد جزئیات شود، از مجلس خواست تا قانون انتخابات را در دستور کار خود قرار دهد. اخوان المسلمین دو انتخابات اخیر اردن را در اعتراض به قانون انتخابات تحریم کرد. مخالفان میگویند که مجلسیان بیشتر طرفدار کاندیداهای قبایل محافظه کارند که از سلطنت دفاع میکنند.

پادشاه اردن در بخش دیگری از سخنانش به موضوع آوارگان سوری در این کشور پرداخت و گفت این آوارگان منابع طبیعی کمیاب اردن را به تحلیل میبرند. هم اکنون بیش از 600 هزار سوری به اردن پناه آورده اند.

او گفت: "چنانچه جامعه جهانی بسرعت به ما کمک نکند...اردن میتواند برای حفظ منافع مردم و کشور اقداماتی را انجام دهد". او از ماهیت این اقدامات سخنی نگفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید