سه شرط ائتلاف ملی سوریه برای حضور در کنفرانس ژنو2

کشورهای غربی در قدرت ماندن اسد تا بهار آینده را می پذیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف ملی سوریه در نامه ای به اتحادیه عرب شرط حضور خود در کنفرانس ژنو2 را برکناری اسد، مبنا قرار دادن توافقات کنفرانس ژنو1 و عدم حضور ایران در این کنفرانس اعلام کردند.

قرار است روز یکشنبه 3/11/2013 مسئله حضور مخالفان سوری در کنفرانس ژنو2 در جلسه وزیران خارجه اتحادیه عرب در قاهره بررسی شود.

منابع اروپایی آگاه از طرح جدیدی خبر دادند که می تواند زمینه توافق میان بشار اسد رئیس جمهور سوریه و مخالفان را آماده کند. مخالفان سوری شرط اصلی شرکت در کنفرانس ژنو2 را برکناری اسد اعلام کرده اند.

به گزارش روزنامه الشرق الاوسط برخی از کشورهای غربی در مواضع خود نسبت به بشار اسد نرمش نشان داده و در قدرت ماندن اسد تا بهار آینده را پذیرفته اند.

بر اساس این گزارش کشورهای غربی در مقابل این تغییر موضع خواسته اند تا اسد از نامزدی خود در انتخابات آینده سوریه صرفنظر کند.

در همین حال وزیران خارجه اتحادیه عرب امروز یکشنبه 3-11-2013 با حضور هیئتی از ائتلاف ملی سوریه ، در مقر خود در قاهره جلسه اضطراری برگزار می کنند.

گفته می شود که ائتلاف ملی سوریه موضع نهایی خود نسبت به مشارکت در کنفرانس ژنو2 را در روز هشتم یا نهم این ماه اعلام خواهد کرد.

برخی از سوریهای حاضر در ائتلاف ملی سوریه از جمله شورای ملی و نیز ارتش آزاد این کشور مخالفت خود با حضور در ژنو2 را اعلام کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید