اعتراض شدید پاکستان به آمریکا علیه حملات پهپاد

در پی قتل حکیم الله محسود انجام گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس وزارت امور خارجه ایالات متحد امریکا گفت مسئله پیشبرد مذاکرات صلح با طالبان، از امور داخلی پاکستان محسوب می ‌شود. پیشتر پاکستان به خاطر حمله هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) امریکا به این کشور که در آن حکیم‌ الله محسود، رهبر طالبان پاکستان کشته شد، به آمربکا اعتراض کرده و این حمله را "حمله به صلح" نامیده است.

مقام های امریکایی روز شنبه گفتند که واشنگتن - اسلام آباد در زمینه مبارزه با تندورها سیاست مشترکی دارند، اما با این حال، مذاکره صلح میان پاکستان و طالبان، از امور داخلی این کشور می باشد.

در همین حال، مقام های وزارت امور خارجه امریکا گفتند که آنان هنوز نمی ‌توانند کشته شدن حکیم الله محسود، را تأیید کنند.

روز جمعه اعلام شد که در نتیجه حمله یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکا به وزیرستان شمالی، حکیم الله محسود، رهبر طالبان پاکستان که در راس فهرست اف.بی.آی امریکا قرار داشت، کشته شده است.

تحریک طالبان پاکستان روز شنبه 2-11-2013 در بیانیه ای تهدید کرد انتقام خون حکیم الله محسود را خواهد گرفت.

پس از این رویداد، حکومت پاکستان سفیر امریکا در این کشور را، برای اعتراض به حملات پهپادی، احضار کرد.

مقام های وزارت امور خارجه پاکستان گفته اند که این کار در اعتراض به کشته شدن حکیم الله محسود، مرد شماره یک تحریک طالبان پاکستان در حمله یک هواپیمای بی سرنشین امریکا صورت گرفته است. مقام های پاکستانی گفته اند حمله هواپیمای بی سرنشین امریکا در روز جمعه که به کشته شدن حکیم الله محسود انجامید، تلاش های حکومت پاکستان را برای آوردن صلح و ثبات به این کشور برهم میزند.

این انتقاد اسلام آباد از واشنگتن در حالی صورت می گیرد که قرار بود نمایندگان تحریک طالبان و حکومت پاکستان گفتگو های صلح را روز شنبه گذشته آغاز کنند.

وزیر امور خارجه پاکستان همچنین گفت که دولتش تمامی همکاری‌ های دو جانبه با امریکا را بازبینی خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید