عقب نشینی ارتش آزاد سوریه از شهرک سفیره در حومه حلب

پس از 27 روز درگیری صورت گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع مخالفان مسلح سوری روز جمعه 1-11-2013 از عقب نشینی ارتش آزاد سوریه از شهرک استراتژیک "سفیره" واقع در حومه شرق حلب خبر دادند.

به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از مرکز اطلاع رسانی مخالفان سوری در حلب، پس از 27 روز در گیری شدید میان نیروهای اسد، حزب الله لبنان و گروهای شیعه عراقی از یک سو و مخالفان اسد از سوی دیگر، سرانجام ارتش آزاد سوریه با صدور بیانیه ای گفته است به هدف حفظ نیروهایش جهت مقاومت در جاهای دیگری که از نظر استراتیژیکی مهمتر است از منطقه سفیره اقدام به عقب نشینی تاکتیکی کرده است.

مرکز اطلاع رسانی مخالفان در حلب گفته است که این عقب نشینی پس از آن صورت می گیرد که نیروهای اسد به طور "جنون آمیزی" با موشک و اسلحه سنگین تمام مناطق مسکونی شهر را هدف قرار داده اند.

شهرک "سفیره" در حلب از یک سال پیش به کنترل نیروهای مخالف اسد درآمد اما پس از عقب نشینی ارتش آزاد سوریه این شهرک اکنون به کنترل نیروهای ارتش اسد در آمده است.

کارشناسان امور سوریه معتقدند که رژیم اسد در تلاش است که پیش از برگزاری کنفرانس ژنف 2 به پیروزی های نظامی در سوریه دست یابد تا بتواند از این پیروزها با دست پر و از موضع قدرت قوی تر از مخالفان در مذاکرات ژنو عرضه اندام کند .

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید