ملک عبدالله پرنفوذترین مرد جهان عرب و هشتمین شخصیت تاثیرگذار در جهان

بر اساس گزارش مجله فوربس، پوتین قوی ترین شخصیت جهان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مجله آمریکایی "فوربس" روز چهارشنبه 30-10-2013 در تازه‌ترین گزارش خود، ملک عبدالله بن عبد العزیز پادشاه سعودی را به عنوان قوی ترین و موثرترین شخصیت موثر جهان عرب و هشتمین شخصیت تاثیر گذار جهان در سال 2013، معرفی کرده است.

72 تن از رهبران کشورها، مدیران شرکت ها و سازمان های بین المللی نامشان در فهرست این مجله به عنوان شخصیت های تاثیر گذار و قوی درج شده است.

در فهرست این مجله ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، به عنوان پر نفوذترین فرد کره‌ زمین معرفی شده است. بر این اساس پوتین توانست جای باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا را بگیرد. باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا رتبه دوم را به خود اختصاص داد.

در جهان عرب ملک عبدالله رتبه اول، شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس دولت امارات متحده عربی رتبه دوم و مهندس علی النعیمی وزیر نفت سعودی رتبه سوم را دارند.

در میان شخصیت های جهان، ملک عبدالله پادشاه سعودی رتبه هشتم و رئیس دولت امارات متحده عربی رتبه 34 وعلی النعیمی، وزیر نفت و صنایع و معادن سعودی رتبه 40 را به خود اختصاص داده اند.

به گفته این مجله مواضع روشن خادم حرمین شریفین ملک عبدالله بن عبدالعزیز در سال 2013 در برابر رویدادهای منطقه خاورمیانه و جهان، مانند پیشنهاد وی برای ایجاد اصلاحات در شورای امنیت و عدم سیاسی کردن مسئله حقوق بشر در کشورها و پیامدهای اتخاذ چنین مواضعی در جهان، در انتخاب ملک عبدالله به عنوان شخصیت قوی و موثر از سوی این مجله بسیار اهمیت داشته است.

این مجله ولادیمیر پوتین را قوی ترین شخصیت جهان میداند، زیرا او از نظر قدرت در روسیه بی رقیب است، در سازمان ملل و شورای امنیت از حق وتو برخوردار است، و در بحران سوریه مانند یک شطرنج باز ماهر همه جهان را به بازی گرفته است. علاوه بر این ذخایر عظیم گاز و نفت در اختیار دارد و بزرگترین نیروگاههای اتمی جهان نیز از آن اوست. به گفته این مجله پوتین احتمالا تا سال 2024 بر سر قدرت باقی می ماند.

پوتین که سال گذشته نفر سوم شده بود، توانست امسال جای باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا را بگیرد.

پس از پوتین به ترتیب باراک اوباما، رئیس جمهور چین، پاپ رهبر کاتولیکهای جهان و آنگلا مرکل به عنوان شخصیت های موثر جهان در رتبه های 2 تا 5 قرار گرفته اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید