انتقال 1800 سوری از منطقه جنگی حومه دمشق به منطقه امن توسط هلال احمر

ائتلاف ملی مخالفان سوری نسبت به ناپدید شدن صد جوان در جریان انتقال ابراز نگرانی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با هماهنگی بی سابقه میان نیروهای رژیم اسد و مخالفان و با نظارت هلال احمر سازمان ملل متحد کار تخلیه و انتقال 1800 سوری از منطقه "معظمیه شام" در حومه دمشق انجام شد.

فعالان سوری نسبت به سرنوشت بیش از 100 جوان که تا پیش از محاصره در این منطقه بودند، ابراز نگرانی کردند. فعالان سوری می گویند این تعداد جوان در بین افراد تخلیه شده مشاهده نمی شوند و احتمالا ارتش اسد آنها را بازداشت کرده است.

به دنبال اعمال فشار های بین المللی بر رژیم اسد، دمشق بالاخره مجبور شد تا راه های کمک رسانی به مردم محاصره شده در منطقه "معظمیه شام" را باز کند.

پس از گذشت 131 روز از محاصره معضمیه اکنون 1800 تن از مردم محاصره شده این منطقه توانستند از بمباران وحشیانه و شلیک بی رویه توپ و تانک جان سالم بدر برند.

در میان افراد نجات یافته بیش از 500 کودک و زن دیده می شوند. این افراد از منطقه غرب معظمیه به اردوگاهی در منطقه "قدسیا" که برای آنها تدارک دیده شده انتقال یافتند.

ائتلاف ملی سوریه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد تخلیه محاصره شدگان معضمیه شام به بحران انسانی در سوریه پایان نمیدهد.

ائتلاف ملی سوریه در بیانیه خود از جامعه بین المللی خواست، رژیم اسد را مجبور کند تا به سیاست قتل عام سیستماتیک مردم سوریه پایان دهد.

این ائتلاف خواستار آن شد تا علاوه بر باز کردن راه برای خروج محاصره شدگان معضمیه، به دیگر سازمان های امدادگری بین المللی اجازه داده شود تا به محاصره شدگان در داخل سوریه کمک های انسانی ارسال کنند.

معضمية شام به عنوان دروازه دمشق حساس ترین منطقه برای رژیم اسد به شمار می رود. این منطقه، به دلیل نزدیکی با غوطه شرقی و شهر داریا که تحت کنترل ارتش آزاد سوریه است، برای مخالفان سوری اهمیت استراتژیک دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید