وزیر خارجه سوریه: دمشق در کنفرانس ژنو۲ شرکت خواهد کرد

در دیدار با اخضر ابراهیمی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه در دیدار با اخضر ابراهیمی نماینده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در امور سوریه گفته است که دمشق در کنفرانس بین المللی صلح سوریه موسوم به ژنو۲ شرکت خواهد کرد.

المعلم سه شنبه ۲۹-۱۰-۲۰۱۳ با ابراهیمی در دمشق دیدار و گفت و گو کرد.ابراهیمی از روز دوشنبه برای رایزنی بر سر برگزاری کنفرانس بین المللی صلح سوریه در دمشق به سر می برد. هنوز مشخص نیست که با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار کند.

به گزارش تلویزیون دولتی سوریه، المعلم با تاکید بر حضور دمشق در کنفرانس ژنو۲ گفته است که سوری ها هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی کشورشان را نمی پذیرند.

او افزوده است تنها مردم سوریه هستند که آینده کشور خود را تعیین کرده و رهبرانشان را انتخاب می کنند.

آمریکا و روسیه بر سر برگزاری کنفرانس بین المللی صلح سوریه به توافق رسیده اند. اما ابهام ها بر سر حضور دولت و مخالفان سوری باعث شده، زمان برگزاری این کنفرانس نامشخص باشد.

پیش از این بیش از ۲۰ گردان از واحدهای تشکیل دهنده ارتش آزاد سوریه، گروه اصلی مخالفان مسلح بشار اسد، مخالفت خود را با حضور در کنفرانس ژنو۲ در صورتی که هدفش برکناری بشار اسد از قدرت نباشد، اعلام کردند.

ابراهیمی پیش از دمشق، در تهران بود و پس از گفت و گو با مقام های ایرانی، حضور ایران در کنفرانس بین المللی صلح سوریه را، ضروری دانسته بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید