درخواست برکناری ابراهیمی به دلیل دعوت ایران به کنفرانس"ژنو2"

دیدار نماینده سازمان ملل و اتحادیه عرب با مقامات سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای ملی سوریه روز سه شنبه 29-10-2013 خواستار برکناری اخضر ابراهیمی نماینده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب برای حل بحران در سوریه شد.

به گزارش العربیه آنها دلیل درخواست خود را، اظهارات اخیر ابراهیمی در تهران درباره ضروروت حضور ایران در کنفرانس ژنو2 اعلام کردند.

مخالفان سوری روز یکشنبه گذشته با انتشار بیانیه ای با حضور مقامات ایرانی در کنفرانس ژنو2 مخالفت کردند و ایران را "شریک مستقيم در قتل مردم سوریه" نامیدند .

سفیر ائتلاف ملی سوریه در فرانسه طی اظهاراتی تاكید كرد به هیچ وجه نمی پذیریم كه ايران در كنفرانس ژنو 2 حضور داشته باشد.

سمیر النشار عضو ائتلاف ملی مخالفان سوری به روزنامه "الشرق الاوسط" گفته است، شورای ملی سوریه نامه ای را به ائتلاف ارسال کرده و در آن از وزرای خارجه اتحادیه عرب، که قرار است یکشنبه آینده در قاهره گردهم آیند، درخواست کرده تا اخضر ابراهیمی را از ماموریتش برکنار کنند.

ابراهمی روز شنبه گذشته پس از دیدار با مقامات ایرانی در یک کنفرانس خبری اظهار داشت که شرکت ایران در کنفرانس ژنو2 امری "طبیعی و ضروری" است.

نماینده سازمان ملل و اتحادیه عرب روز گذشته وارد دمشق شد تا با مقامات دولت سوریه درباره کنفرانس ژنو2 دیدار و گفت و گو کند.

وی روز گذشته با فیصل المقداد معاون وزیر خارجه سوریه ملاقات کرده است. هنوز مشخص نیست که ابراهیمی در این سفر با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید