هکرها ترافیک شمال اسرائیل را مختل کردند

سردرگمی شدید رانندگان اسرائیلی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کارشناسان امنیتی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند خرابکاران اینترنتی با فرستادن یک "اسب ترویان" ترافیک شبکه راه های شمال شهر حیفا را مختل کردند. به گفته همین منابع امنیتی این حمله اینترنتی باعث شد تا شبکه کامپیوتری کنترل چراغ های راهنما کلا از کار بیافتد.

یک مقام امنیتی که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: روز هشتم سپتامبر هکرها کامپیوترهای مربوط به دوربین های کنترل سرعت و عوارض جاده ای را از کار انداختند.

این حمله باعث شد تا بزرگراه حیفا به مدت 20 دقیقه کلا بسته شود. روز بعد از این حمله هکرها باردیگر دست به حمله زدند و این بار 8 ساعت طول کشید تا بزرگراه دوباره به روی ترافیک باز شود.

کارشناسان امنیتی عاملان این حمله را خرابکاران متخصص و ناشناس نامیدند و دست داشتن کشورهای دشمن مانند ایران را منتفی دانستند.

منابع امنیتی می گویند سازمان ملی سایبری اسرائیل در جریان این حمله قرار دارد ولی اطلاعات آنرا سری نگه داشته است.

سازمان ملی سایبری اسرائیل در تماس آسوشیتدپرس حاضر به اظهار نظر در این باره نشد. شرکت کنترل کننده ترافیک این ناحیه از اسرائیل در باره این حادثه فقط گفت:" این یک ضعف ارتباطاتی بود".

رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل اخیرا گفته بود:" حملات و خرابکاری های سایبری بزرگترین خطری هستند که اسرائیل را تهدید می کنند".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید