مخالفان سوری: آمریکا سرنوشت اسد را در "ژنو2" تضمین نمی کند

انتقاد جان مک کین و لیند سی گراهام از اوباما

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یکی از مخالفان سوری روز دوشنبه 28-10-2013 فاش کرد ، روبروت فورد سفیر آمریکا در دمشق گفته است که کشورش سرنوشت اسد را در کنفرانس ژنو2 تضمین نمی کند.

به گزارش العربیه جمال وادی عضو شورای ملی سوریه اظهار داشت که سفیر آمریکا در دمشق روز پنج شنبه گذشته با برخی از مخالفان سوری در استانبول ترکیه درباره کنفرانس ژنو2 گفت و گو کرده است.

بر اساس این گزارش فورد به مخالفان رژیم سوریه گفته است که ایالات متحده در این کنفرانس هیچ نتیجه ای در مورد سرنوشت اسد را تضمین نمی کند.

سفیر آمریکا همچنین از احتمال حضور اسد در کنفرانس ژنو2 و شرکت در گفت و گو یا پیگیری آن از نزدیک خبر داد.

مخالفان سوری به نقل از فورد اظهار داشتند که هدف ژنو2 تشکیل دولتی با موافقت مخالفان و رژیم سوریه و گفت و گو درباره سرنوشت بازداشت شدگان ، ارسال کمک های بشر دوستانه و نیز توقف عملیات نظامی در این کشور است.

از سوی دیگر جان مک کین و لیندسی گراهام دو نماینده مجلس سنای آمریکا در مقاله ای مشترک ، باراک اوباما رئیس جمهور این کشور را متهم کردند که به وعده های خود به مخالفان سوری برای ارسال کمک های نظامی به آنها ، عمل نکرده است.

دو نماینده سنای آمریکا در مقاله خود که در روزنامه "واشنگتن پست" منتشر شد ، آورده اند که اوباما به مخالفان سوری وعده داده بود تا توازن قدرت میان آنها و رژیم اسد را طریق ارسال کمک های نظامی ، به نفع مخالفان رژیم دمشق تغییر دهد اما به گفته آنها اوباما از این اقدام صرف نظر کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size