شریف شحاده مدافع سرسخت اسد از دمشق به بلژیک فرار کرد

دلیل فرار خود را ترس از ترور بوسیله گروه تروریستی جبهه النصره بیان کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شریف شحاده تحلیلگر و نماینده تبلیغاتی رژیم اسد در رسانه ها و شبکه های تلویزیونی که بیش از دوسال با حضور دائم در رسانه ها به شدت از اسد دفاع می کرد، روز گذشته به همراه خانواده اش از دمشق به بلژیک فرار کرد.

شحاده در تماسی تلفنی با تلویزیون "الغد العربی" گفته است که او از ترس کشته شدن خود و خانواده اش به دست گروههای تروریستی در سوریه، دمشق را ترک کرده و به بلژیک گریخته است.

گفتنی است که هفته گذشته خودرو حامل شریف شحاده بر اثر اصابت با مین منفجر شد و راننده وی جان خود را از دست داد. این حادثه منجر به فرار وی گشت.

مدافع اسد در تماس تلفنی با موسی العمر، مجری برنامه تلویزیونی "منبر سوری ها" اظهار داشت:" پس از منفجر کردن خودرویم و کشته شدن راننده ام دریافتم که "جبهه النصره" و دیگر گروههای مسلح تندرو قصد دارند من و فرزندان و خانواده ام را به قتل برسانند، لذا مجبور شدم خاک سوریه را ترک کنم و به بلژیک پناه ببرم".

شحاده در پاسخ به پرسش مجری برنامه که آیا تصمیم داری در بلژیک برای همیشه بمانی ، گفت:" آخرین پناهگاه همه سوری ها سوریه خواهد بود. بسیار زشت است که برخی سوری ها امروز بیگانگان را به داخل کشور فرا می خوانند تا هموطنان خود را بکشند".

مخالفان سوری می گویند فرار شریف شحاده نشان می دهد که رژیم اسد دیگر قادر نیست از حامیان خود حمایت کند و امنیت آنها را تضمین نماید.

شریف شحاده ابتدا سر مربی یکی از تیم های فوتبال و تحلیگر مجله ورزشی در دمشق بود اما پس از اعتراضات سوری ها علیه رژیم اسد او به دلیل نزدیکی اش با دستگاههای امنیتی و حزب بعث این کشور ناگهان به تحلیگر سیاسی و مدافع سرسخت اسد در رسانه ها ظاهر شد. او در میان سوری ها به دروغ پردازی معروف است. شحاده در اولین تظاهرات اعتراضی مردم سوریه در استان درعا در تماسی با تلویزیون العربیه، گفت:" هیچ تظاهراتی در درعا برگزار نشده و جمعیت انبوهی که تلویزیون شما و برخی شبکه ها آن را پخش کردند مردمی بودند که از مسجد پس از پایان نماز جمعه بر می گشتند". او همه اخبار مربوط به سوریه را تکذیب می کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید