ارتش آزاد سوریه: در کنفرانس ژنو 2 شرکت نمی کنیم

با بیان مبهم بودن دیدگاهها اطراف شرکت کننده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در واکنش به فشارهای آمریکا و روسیه بر مخالفان سوری برای متقاعد کردن آنها به شرکت در کنفرانس ژنو 2، شورای عالی نظامی ارتش آزاد سوریه، روز شنبه 26-10-2013 اعلام کرد، با کسانی که دست هایشان به خون مردم سوریه آلوده شده است بر سر میز مذاکره نخواهد نشست.

فرماندهی شورای عالی نظامی ارتش آزاد در بیانیه ای، اعلام کرد:" اگر جامعه بین المللی در برابر درد، رنج وفداکاری های مردم سوریه موضعی قاطع اتخاذ نکند، در کنفرانس ژنو 2 شرکت نخواهد کرد".

در بیانیه ارتش آزاد همچنین آمده است که به دلیل عدم برنامه ریزی دقیق درتعیین جدول زمانی برای اجرای مراحل مذاکرات و نیز عدم گنجاندن آن تحت فصل هفتم منشور سازمان ملل، کنفرانس ژنو 2 فاقد شرایط مناسب برای رسیدن به یک راه حل سیاسی است.

ارتش آزاد سوری در بیانیه خود می افزاید:" با هرگونه برنامه ای که وحدت و یکپارچگی این کشور را تهدید یا به تقسیم سوریه منجر شود شدیدا مخالفت خواهد کرد.

درهمین حال دکتر برهان غلیون رئیس سابق شورای ملی انتقالی، در مصاحبه با تلویزیون العربیه، گفت:" مشارکت مخالفان سوریه در کنفرانس ژنو 2، باید بر براساس واضح بودن دستاوردهای این کنفرانس برای سوری ها وغیر مبهم بودن دیدگاهها طرف های حامی رژیم اسد باشد، درغیر اینصورت مشارکت مخالفان یک ریسک تلقی می شود".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید