ویدیوی درگیری نیروهای حزب الله لبنان و گروه ابوالفضل با مخالفان بشار اسد

شعارهای فرقه ای با لهجه لبنانی و عراقی در ویدیو شنیده می شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فعالان سوری مخالف اسد، ویدیویی را در شبکه اینترنت پخش کرده اند که نشان می دهد عناصری از حزب الله لبنان و گروه شیعه عراقی موسوم به گردان های "ابوالفضل العباس " در حومه دمشق علیه مبارزان سوری می جنگند.

در این ویدیو عناصری از حزب الله لبنان و گروه ابوالفضل العباس در جنوب دمشق دیده می شوند که در حال اندازی به سوی مخالفان بشار اسد هستند و شعارهای فرقه ای سر داده، سرودهایی با مضمون فرقه ای می خوانند.

حکومت نوری مالکی همواره ادعای مخالفان سوری مبنی بر مشارکت برخی از شیعیان عراقی در جنگ علیه مردم سوریه را تکذیب می کند.

فعالان سوری می گویند "این تصاویر ویدیویی درگیری میان ارتش آزاد سوریه و عناصر حزب الله لبنان و گروهی از مزدوران عراقی در روستاهای ذیابیه، الحسینیه، بویضه ومنطقه منتهی به فرودگاه را نشان می دهد".

مخالفان سوری در معرفی گروه "ابوالفضل" که از آن به عنوان یک گروه فرقه گرا یاد کرده اند، می گویند این گروه با حمایت مالی و تسلیحاتی ایران و بوسیله شماری از مزدوران عراقی تشکیل شده است. این گروه به همراه حزب الله لبنان به بهانه دفاع از مرقد حضرت زینب در جنوب دمشق به کمک اسد علیه مردم سوریه می جنگند".

جمعه عکاش خبرنگار و کارشناس امور سوریه در تماس با العربیه گفت:" در هیچ مرحله ای از تاریخ بلاد شام شعارهای فرقه گرایانه به این شکلی که امروز مشاهده می شود، شدت نگرفته بود".

عکاش افزود:" تمام این جریانات فرقه گرا را مقامات جمهوری اسلامی در منطقه رواج داده اند. برای همه عقلای شیعه و سنی این سئوال همیشه مطرح بوده، چرا جمهوری اسلامی که با بعث عراق دشمن بوده اینک از بعث سوریه که طبق معیارهای مذهبی به مراتب "کافرتر" از بعث عراق است، اینگونه حمایت کرده، کشتار بیش از 100 هزار سوری را توجیه می کنند. دفاع مقامات ایران از بشار اسد "بی دین و آئین" در مذهب شیعه چگونه توجیه می شود؟"

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید