کشته شدن 25 پلیس و 3 غیر نظامی در غرب بغداد

باحمله افراد مسلح و انفجار خودرو های بمب گذاری شده رخ داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع پلیس عراق روز چهارشنبه 23-10-2013 اعلام کردند، در پی یک سلسله حملات افراد مسلح و انفجارخودروهای بمب گذاری شده در استان الانبار، 25 پلیس و سه غیر نظامی کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، این حملات در شهر الرمادی در 100 کیلومتری بغداد و منطقه الرطبه در 370 کیلومتری غرب پایتخت این کشور و در نزدیکی مرز سوریه - عراق رخ داد.

سروان پلیس عمر الکبیسی با تایید این خبر گفت:" شخص انتحاری با استفاده از یک تانکر بمب گذاری شده، ایستگاه بازررسی پلیس واقع در جاده اصلی استان الانبار در نزدیکی الرطبه را هدف قرار داد".

بر اساس این گزارش یک بمبگذار انتحاری دیگر با کامیونی بمب گذاری شده پل 210 واقع در بزرگراه بین المللی عراق-اردن در حوالی شهر رطبه واقع در 340 کیلومتری غرب رمادی را هدف قرار داده و آنرا منفجر کرده است. در اثر این انفجار پل کاملا منهدم شده وشماری از افراد پلیس نیز کشته شدند."

همزمان با این انفجارها ، افراد مسلحی با اسلحه سبک وسنگین مرکز پلیس الرطبه را مورد هجوم قرار داده و شماری از افراد پلیس را بقتل رساندند.

استان الانبار که اکثریت ساکنان آن را سنی ها تشکیل می دهند، پس از سرنگونی رژیم صدام حسین در سال 2003، به یکی از مناطق پرنفوذ شبکه القاعده در عراق تبدیل شد. مردم این استان حکومت مالکی را به سیاست تبعیض فرقه ای متهم می کنند و در سال گذشته شهرهای این استان شاهد تظاهرات گسترده ای علیه حکومت نوری المالکی بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید