گروه دوستان سوریه: اسد هیچ نقشی در آینده سیاسی سوریه نخواهد داشت

با صدور بیانیه ای پس از پایان نشست لندن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه دوستان سوریه شامگاه سه شنبه 22-10-2013 پس از پایان نشست خود در لندن با صدور بیانیه ای اعلام کرد بشار اسد و نزدیکانش که در کشتار مردم سوریه دست دارند، در آینده سیاسی این کشور هیچ نقشی نخواهند داشت".

به گزارش تلویزیون العربیه، این گروه که شامل 11 کشور غربی و عربی و نمایندگان اپوزیسیون سوریه است، در بیانه خود تاکید کرد :" کسانی که طی این مدت مرتکب جنایت در حق مردم سوریه شدند باید مجازات شوند".

در همین حال ویلیام هیگ وزیر خارجه بریتانیا گفت :" همه اعضای گروه دوستان سوریه به توافق رسیدند که بشار اسد هیچگونه نقشی در آینده سوریه نخواهد داشت".

هیگ افزود:" ما توافق کردیم که باید به مخالفان مسلح میانه رو در سوریه بیشتر کمک کنیم".

وی با اشاره به تعیین تاریخ کنفرانس ژنو2 اظهار داشت:" بدون شرکت مخالفان میانه رو سوریه در کنفرانس نمی توان به یک راه حل سیاسی در سوریه دست یافت".

ازسوی دیگر جان کری وزیر خارجه آمریکا گفت: "ما 11 کشوری که امروز در لندن دورهم جمع شدیم به این نتیجه رسیدیم که بدون مذاکره و یافتن راه حل سیاسی، قتل عام ها در سوریه همچنان ادامه خواهد یافت".

وی افزود:" تلاش کردیم مخالفان سوری را متقاعد کنیم که با انگیزه بیشتری وارد گفتگوها شوند و در کنفرانس ژنو2 شرکت نمایند. جنگ داخلی سوریه به "تراژدی بزرگی" در جهان تبدیل شده که اگر از ادامه جنگ جلوگیری نشود سوریه تجزیه خواهد شد".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید