آمریکا اسرائیل را در جریان مذاکرات اتمی با ایران قرار میدهد

عزیمت هیئت اسرائیلی به واشینگتن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بینامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز یکشنبه 20 اکتبر گفت فشار جهانی بر ایران باید ادامه یابد. او اینرا در دیدار با هیات اسرائیلی بیان کرد که برای مطلع شدن از مفاد مذاکرات اتمی با ایران به واشنگتن میرود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه اسرائیل از تاکید فزاینده بر دیپلماسی با دولت جدید ایران احساس خطر میکند، و نگران است که دولتهای غربی، قبل از رسیدن به یک تغییر واقعی در رویکرد ایران، از فشار تحریمهای فلج کننده بر این کشور بکاهند.

نتانیاهو گفت: "تا زمانی که ما فقط از ایران حرف میشنویم و نه عمل، فشارهای بین المللی باید ادامه یابد و حتی افزایش پیدا کند."

او گفت که هرچه فشار بر ایران بیشتر باشد، "احتمال توقف برنامه نظامی اتمی ایران بیشتر خواهد بود."

نخست وزیر اسرائیل نسبت به آنچه که او مشروعیت دادن به "رژیم خودسر" ایران نامید هم اخطار داد.

این سخنان نتانیاهو در زمانی بیان میشود که یک هیات بلند پایه اسرائیل در راه واشنگتن است تا از گفتگوهای اخیر قدرتهای جهانی با ایران در باره برنامه اتمی این کشور در ژنو مطلع شود.

بیانیه دفتر وزیر امور استراتژیک اسرائیل، یووال شتی نیتز، خبر از اعزام یک تیم از مقامات امنیتی همراه با مقاماتی از وزارت خارجه و دفاع این کشور میدهد که برای شرکت در گفتمان دوسالانه استراتژیک دو کشور به آمریکا میرود.

در این بیانیه آمده، "گفتمان امسال متمرکز بر گفتگوهای اتمی با ایران و سایر موضوعهای منطقه ای است." این گفتمان برای تعمیق همکاریهای دوجانبه و هماهنگی بر سر مسائل منطقه برگزار میشود.

بر اساس گزارش روزنامه هاآرتص پیشتر از این، یک هیات آمریکائی و بریتانیایی به اسرائیل سفر کردند تا مقامات این کشور را در جریان گفتگوهای اتمی در ژنو قرار دهند.

این روزنامه مینویسد فرانسویان و آلمانی ها هم در یک گفتگوی تلفنی مقامات اسرائیلی را در جریان گفتگوها قرار داده اند.

اسرائیل، که تنها دارنده اعلام نشده زرادخانه اتمی در خاور میانه است، بارها تهدید کرده حاضر است به تنهایی دست به اقدام برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی بزند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید