اتحادیه عرب: کنفرانس ژنو2 در تاریخ 23 نوامبر برگزار می شود

در کنفرانس مشترک دبیرکل اتحادیه عرب و اخضر ابراهیمی در قاهره

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب روز یکشنبه 20-10-2013 اعلام کرد کنفرانس ژنو 2 روز 23 نوامبر ماه آینده برگزار خواهد شد.
دبیرکل اتحادیه عرب که با اخضر ابراهیمی در یک کنفرانس خبری مشترک در قاهره سخنرانی می کرد، اظهار داشت :" هنوز فهرست اسامی شرکت کنندگان در کنفرانس ژنو2 مشخص نشده است".

از سوی دیگر اخضر ابراهیمی فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برای پایان دادن به بحران سوریه گفت:" برگزاری کنفرانس ژنو در ماه نوامبر حتمی است اما تاریخ دقیق آن با توافق همه اطراف مشخص خواهد شد".

وی افزود:" اولین گامی که درکنفرانس ژنو2 باید برداشته شود اعلام آتش بس و پایان دادن به جنگ داخلی است".
ابراهیمی اظهار داشت :" او پس از مصر به ترکیه و قطر سفر خواهد کرد تا از نزدیک با دیدگاههای این دو کشور که با اپوزیسیون سوریه نزدیک هستند آشنا شود".

فرستاده ویژه سازمان ملل تاکید کرد:" فکر نکنم دیگر کسی با یافتن راه حل مسالمت آمیزبرای پایان دادن به بحران سوریه مخالف باشد، به خصوص که با طولانی تر شدن این جنگ صلح همه منطقه به خطر افتاده است".

ابراهیمی گفت هیچیک از طرف های درگیر در سوریه نمی تواند بر طرف مقابل پیروز شود، به همین دلیل بهترین راه حل، مذاکره و حضور در ژنو 2 برای پایان دادن به جنگ داخلی است".

ابراهیمی در باره حضور مخالفان در کنفرانس ژنو 2 گفت:" مخالفان تاکنون نتوانستند با هم متحد شوند یا جبهه ای منسجم تشکیل دهند. آنها هنوز برای نزدیک کردن دیدگاههایشان با هم گفت وگو می کنند. البته ضروری است که مخالفان سوری در کنفرانس ژنو2 شرکت کنند".

وی تاکید کرد که ژنو 2 بدون حضور مخالفان سوری برگزار نخواهد شد.

گفتنی است کنفرانس ژنو2 به ابتکار کشورهای آمریکا، روسیه، چین، ترکیه و اتحادیه عرب برای یافتن راه حلی مسالمت آمیز برای پایان دادن به بحران سوریه در ژنو برگزار می شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید