16 تن از نیروهای ویژه اسد در حومه دمشق کشته شدند

آزاد سازی ایستگاه بازرسی"الملیحه" توسط ارتش آزاد سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع مخالفان سوری روز شنبه 19-10-2013 اعلام کردند، ارتش آزاد سوریه طی عملیاتی برنامه ریزی شده در منطقه "جرمانا" واقع در حومه دمشق، که از مناطق تحت نفوذ رژیم اسد به شمار می رود، 16 تن از افراد یگان ویژه ارتش اسد مستقر در آن منطقه را به قتل رساند.

منطقه جرمانا یکی از مناطق سوریه در حومه دمشق است که اغلب ساکنان آن را اقلیت مسیحی ها تشکیل می دهند.

خبرگزاری رسمی سوریه "سانا" خبر حمله به منطقه جرمانا را تایید کرد اما هیچگونه اطلاعی در باره شمار کشته های این درگیری را نداده است اما خبرگزازی فرانسه کشته شدن 16 تن از نیروهی اسد را تاکید کرد.

درگیری نظامی در سوریه زمانی شروع شد که رژیم اسد صدها هزاران تن از تظاهر کنندگان را در روزهای اولیه انقلاب سوری ها قتل عام کرد سرکوب بی رحمانه امنیتی نیروهای اسد باعث شد که سوری ها به فاز نظامی روی بیاورند و شماری از نظامیان جدا شده از ارتش دولت بشار اسد نیروی موسوم به "ارتش آزاد سوریه" در ماه اوت سال 2011 با هدف حمایت از غیرنظامیان در برابر حملات ارتش و نیروهای امنیتی سوریه و تلاش برای سرنگونی حکومت خاندان اسد تشکیل شد.

هم چنین در ژانویه 2012 اعلام شد؛ افسران برجسته جدا شده از ارتش خود را برای تشکیل شورای فرماندهی نظامی آماده می‌کنند. سرهنگ ریاض الاسد، رهبر ارتش آزاد سوریه و ژنرال مصطفی احمد شیخ از افسران برجسته ارتش سوریه، فرماندهی این شورا را برعهده می‌گیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید