دستگیری یک ''عقاب جاسوس اسرائیلی'' توسط حزب الله لبنان

به گفته تلویزیون المنار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حزب الله لبنان یک عقاب کمیاب در معرض انقراض را دستگیر کرده که می گوید در عملیات جاسوسی برای اسرائیل به کار گرفته شده است.

به گزارش شبکه خبری ''المنار'' وابسته به حزب الله لبنان، این عقاب دارای نشانه های اسرائیلی و مجهز به ابزارهای قرستنده بر روی کمرش است.

شبکه ''المنار'' افزوده است که اسرائیل از این عقاب برای عملیات جاسوسی استفاده می کرد.

اما روزنامه بریتانیایی ''اندیپندنت'' در این باره نوشته است که یک دانشمند اسرائیلی گفته است به منظور انجام پژوهش های علمی و رصد کردن حرکت عقاب، ابزارهای تعقیب را بر روی کمر این پرنده نصب کرده است.

بنا بر این گزارش، این دانشمند اسرائیلی از به دام افتادن عقاب نگران است چرا که تنها شمار اندکی از این گونه در حال انقراض باقی مانده است.

سپتامبر گذشته نیز مقام های امنیتی در استان قنا در جنوب مصر، لک لکی را دستگیر کردند که دستگاهی بری روی کمرش سوار شده است به گمان این که این دستگاه، برای جاسوسی کابرد دارد.

این دستگاه الکتریکی تعجب نیروهای پلیس را برانگیخت. از همین رو از یک دام پزشک کمک خواستند. این پزشک هم تاکید کرد که این دستگاه، نه بمب است و نه دستگاه جاسوسی.

به گفته ایمن عبد الله مدیر خدمات دام پزشکی در منطقه، این دستگاه مکان یابی است که کارشناسان فرانسوی برای تعقیب پرندگان و یافتن آن ها به کار می برند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید