امارات متحده عربی پلیس خود را به بالگردهای پیشرفته مجهز می کند

ثبت قانون شکنی ها بوسیله گشت هوایی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت امارات متحده عربی، برای نخستین بار، پلیس کشور را به بالگردهای پیشرفته مجهز به دوربین و سیستم کنترل دقیق جاده ها مجهز کرده است.

بکارگیری بالگردها برای انجام گشت هوایی پلیس امارات، کنترل و تنظیم حرکت جاده ها را آسانتر و از قانون شکنی برخی رانندگان در جاده های اصلی جلوگیری خواهد کرد.

تجربه گشت هوایی پلیس هم اکنون بر فراز خیابان های ابوظبی پایتخت این کشور آغاز شده است.

سرگرد محسن المنهالی مدیر ماموریت های گشت هوایی در پلیس ابوظبی، در مصاحبه با تلویزیون العربیه گفت: "با راه اندازی گشت هوایی در امارات از همه تخلفات راهنمایی و رانندگی عکس برداری می شود و طبق مشخصات خودرو ابتدا به مالک و سپس به اداره پلیس جهت پیگرد قانونی ارسال خواهد شد".

سرگرد المنهالی گفت: " با توجه به پیشرفت فعالیت های اقتصادی و تجاری و گسترش کاروان حمل و نقل در امارات نوعی جنب و جوش و ترافیک در جاده های این کشور بوجود آمده است به همین دلیل تخلفات راهنمایی و رانندگی نیز زیادتر شده است. لذا پلیس با بکارگیری بالگردهای مجهز به دوربین های مادون قرمز در شیفت شبانه، برنامه گشت زنی هوایی 24 ساعته ای را تدارک دیده است.

در همین حال سرتیپ خلبان سالم سویدی مسئول بخش هوایی پلیس ابوظبی گفت:" پلیس گشت هوایی با استفاده از بالگردهای پیشرفته می تواند تخلفات راهنمایی و رانندگی را که در روز قابل تشخیص نیست، به راحتی مشخص کند".

وی گفت:" در شانه جاده حرکت کردن، رانندگی متهورانه، سبقت های بی جا و عدم حفظ فاصله بین خودرو ها، همه مواردی هستند که به نوعی جزو تخلفات راهنمایی و رانندگی به شمار می آیند که گشت زمینی نمی تواند به راحتی آنها را ثبت کند".

پیشتر یک گزارش علمی نشان داده بود که 70% از مرگ و میر در امارات ناشی از تصادفات جاده ای است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید