کشته شدن یک جنگجوی جوان حزب الله در سوریه خشم مردم لبنان را برانگیخت

اظهارات یک مقام حزب الله درباره پخش فیلم وصیت نامه "مهدی یاغی"

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پخش یک فیلم ویدیویی که طی آن یک جنگجوی جوان حزب الله لبنان پیش از کشته شدن در سوریه وصیت خود را برای دوست خود قرائت میکند، خشم زیادی را در میان لبنانی ها بر انگیخت.

به گزارش العربیه حزب الله لبنان این فیلم ویدیویی را دو روز پس از کشته شدن این جوان به دست ارتش آزاد سوریه پخش کرده است. بر اساس گزارش العربیه این جوان بیست و چند ساله مهدی یاغی نام دارد.

وی در این فیلم از آرزوهای خود در دنیا و اینکه دوست داشت پیش از مرگ خانواده خود را از فقر نجات دهد، سخن گفت.

پخش این فیلم انتقادهای زیادی را علیه حزب الله لبنان در میان مردم این کشور بر انگیخت. این حزب با شدت یافتن درگیری ها میان ارتش آزاد سوریه و رژیم اسد اعضای خود را رسما به سوریه فرستاده است.

تاکنون اجساد دهها نفر از اعضای حزب الله لبنان پس از کشته شدن در درگیری های سوریه طی مراسمی در شهرهای جنوبی لبنان تشییع شده اند.

روزنامه "النهار" لبنان در واکنش به کشته شدن این جوان با طرح سئوالی از حزب الله لبنان نوشت: "چرا و با چه هدفی در سوریه می جنگید؟"

یکی از مقامات حزب الله لبنان در پاسخ به انتقادهای مطرح شده اظهار داشت که "مهدی یاغی" آخرت را به جای دنیا انتخاب کرده است.

این مقام مسئول گفته است که هدف حضور حزب الله لبنان در سوریه "حمایت از حرم حضرت زینب و اهل بیت در مقابل حمله ارتش بنی امیه است". این در حالی است که برخی مقامات دیگر حزب الله این اظهارات را "شتابزده و خطرناک" توصیف کردند.

اما در سوریه نیز خشم و نفرت مردم از حزب الله لبنان بویژه پس از پخش فیلم مربوط به اعدام های صحرایی مخالفان توسط اعضای این حزب بیشتر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید