رئیس سازمان اطلاعات نظامی استان دیرالزور سوریه کشته شد

برپایه اعلام تلویزیون رسمی دمشق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تلویزیون دولتی سوریه کشته شدن سرتیپ جامع جامع رئیس سازمان اطلاعات نظامی استان دیرالزور را در پی اصابت گلوله به سرش اعلام کرد.

این اعلام پس از آن صورت می گیرد که برخی گزارش های رسانه ای، از کشته شدن او حکایت داشت. شبکه تلویزیونی المیادین خبر کشته شدن سرتیپ جامع جامع را سه ساعت پیش از تلویزیون رسمی سوریه، به صورت نوار خبر ''فوری'' پخش کرد. شبکه های اجتماعی در فضای اینترنت هم این خبر را دست به دست کردند.

گردان ''عایشه بنت الصدیق'' وابسته به ارتش آزاد سوریه، مسئولیت کشتن سرتیپ جامع جامع را در بیانیه ای تصویری بر عهده گرفت و اعلام داشت که او را با یک بمب کنار جاده ای در شهر دیرالزور کشته است.

جامع جامع، در لبنان از شهرت شایانی برخوردار است. او برجسته ترین معاون غازی کنعان فرمانده نظامی سوریه در لبنان هنگام حضور نیروهای سوری در این کشور بود. سرتیپ جامع جامع مدیر شاخه امنیت و اطلاعات ارتش سوریه در بیروت بود. پس از خروج نیروهای سوریه از لبنان در سال ۲۰۰۵، سرتیپ جامع جامع به منطقه دیرالزور انتقال داد که در آنجا به عنوان رئیس شعبه امنیت نظامی منصوب شد. پس از آن رئیس شعبه این سازمان در دمشق شد و بعدها ریاست شعبه سازمان اطلاعات نیروی هوایی را بر عهده گرفت . نام جامع جامع در تحقیقات اولیه درباره ترور رفیق حریری نخست وزیر سابق لبنان مطرح است .

پیش از اعلام رسمی خبر ترور سرتیپ جامع جامع، فعالان تصاویری از شادی اهالی دیرالزور به خاطر کشته شدن او را منتشر کردند. او یکی از عناصر اصلی سرکوب اعتراض های مردم در آغاز تظاهرات اعتراض آمیز در استان دیرالزور بود.

شاان ذکر است که چندین بار شایعه کشته شدن جامع جامع منتشر شد، اما گویا این بار خبر صحیح است و از چارچوب شایعات خارج شده است.

زادگاه جامع جامع روستای زاما از توابع شهر جبله در استان لاذقیه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید