درگیری شدید میان مخالفان و نیروهای اسد در ساختمان زندان مرکزی حلب

4500 زندانی سیاسی و نظامی جدا شده از رژیم اسد در این زندان هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه روز پنجشنبه 17-10-2013 از درگیری شدید میان مخالفان مسلح و نیروهای امنیتی اسد در ساختمان زندان مرکزی حلب خبر داده است.

به گزارش تلویزیون العربیه، این اولین بار است که پس از محاصر زندان مرکزی حلب توسط ارتش آزاد سوریه، درگیری به داخل زندان کشیده می شود.

بر اساس این گزارش برخی از گروههای مسلح مخالف رژیم اسد، بامداد پنجشنبه با یورش به ساختمان مرکزی زندان حلب، خط امنیتی ساختمان را شکسته، به داخل آن نفوذ کردند.

به گفته شاهدان عینی درگیری میان نیروهای امنیتی رژیم اسد با مخالفان مسلح در داخل زندان هنوز هم ادامه دارد.

دیدبان حقوق بشر سوریه به نقل از " جنبش آزادگان شام " یکی از گروههای مهاجم به زندان مرکزی، گفته است که درگیری ها هنوز به خوابگاه زندانیان نرسیده اما نیروی هوایی ارتش اسد برای متوقف کردن هجوم مخالفان، محیط اطراف ساختمان زندان را چندین بار بمباران کرد.

زندان مرکزی در حومه شهر حلب واقع شده است. به گفته سازمان های حقوق بشری بیش از 4 هزار و 500 زندانی سیاسی مخالف اسد در این زندان بسر می برند. این زندانیان هیچگونه ارتباطی با جهان خارج ندارند و نیروهای امنیتی رژیم اسد تمام ارتباط آنها با خارج را قطع کرده اند.

به گفته سازمان های حقوق بشری اغلب این زندانیان را مخالفان سیاسی، سربازان و افسران جدا شده از ارتش اسد تشکیل می دهند.

زندانیانی که توانستند از این مکان جان سالم بدر ببرند، در مصاحبه های خود از شکنجه های وحشیانه و به سبک قرون وسطایی در این زندان خبر داده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید