سعودی و امارات به بمبهای سنگرشکن مجهز میشوند

خرید 10.8 میلیارد دلار اسلحه از آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پادشاهی سعودی و امارات متحده عربی اعلام کردند قصد دارند 10.8 میلیارد دلار جنگ افزارهای پیشرفته نظامی از ایالات متحده آمریکا خریدار کنند.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، این خرید نظامی که شامل موشک، بمب و دیگر تسلیحات نظامی است از سوی کشورهای عرب خلیج و به منظور مقابله با تهدیدهای نظامی ایران انجام میشود.

کشورهای عرب خلیج بطور منظم نسبت به خریدهای میلیارد دلاری تسلیحات آمریکائی و بالا بردن توان نظامی خود اقدام میکنند. این خریدها برای مقابه با تنشهای منطقه و به ویژه تهدید های ایران است که هر از چند گاهی مانورهای گسترده نظامی انجام میدهد و ادعا میکند هواپیماهای بدون خلبان و دیگر امکانات نظامی در اختیار دارد.

اطلاعیه ای که روز سه شنبه 16/10/2013 بر روی یکی از سایتهای وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) پست شد میگوید که پادشاهی سعودی قصد خرید 6.8 میلیارد دلار انواع موشک، بمب، سیستمهای پرتاب و تجهییزات دیگر را دارد. امارات هم یک سفارش 4 میلیارد دلاری از همین تجهییزات به وزارت دفاع آمریکا داده است.

بر اساس این اطلاعیه از جمله سلاحهای سفارش داده شده موشکهای ریتون ای.جی.ام-154، که موشکی دو مرحله است و به بمب سنگر شکن هم معروف است زیرا میتواند لایه های ضخیم بتن را بشکافد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید