بیش از 842 میلیون نفر درجهان با کمبود موادغذایی مواجه هستند

به گزارش برنامه غذایی سازمان ملل متحد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

امروز چهارشنبه 16-10-2013 برابراست با روز جهانی غذا، امسال روزجهانی غذا تحت نام، سیستم های پایدارغذا برای امنیت غذایی و تغذیه درجهان اعلام شده است.

براساس آمارهایی که ازسوی برنامه غذایی جهان منتشر شده است، درحال حاضربیش از842 میلیون نفر درجهان با نبود و یا کمبود مواد غذایی روبروهستند.

در اعلامیه برنامه غذایی جهان سازمان ملل متحد که به مناسبت روزجهانی غذا منتشرشده، سرمایه گذاری ها دربخش امنیت غذایی درجهان بسیار اندک اعلام شده است.

برنامه غذایی جهان هشدار می دهد که زنان باردار و کودکان بیش از اقشار دیگر در کشورهای در حال توسعه در معرض سوء تغذیه قرار دارند.

در بخش هایی از این گزارش به استان های عقب مانده ایران اشاره شده و همچنین آمده است که 60 درصد کودکان افغانستان و پاکستان با سوء تغذیه مداوم روبرو هستند.

این برنامه توصیه می کند سرمایه گذاری بیشتری در زمینه تولید، توزیع و امنیت غذایی انجام شود تا جلوی این پیامدهای دردناک را بگیرد. در همین راستا آمده است که اگرجامعه جهانی در این بخش تنها سالانه یک میلیارد و دویست میلیون دلار سرمایه گذاری کند، این کار، گذشته ازحل کمبود مواد غذایی برای کودکان جهان، سه برابر مبلغ سرمایه گذاری شده، سود برای سرمایه گذاران ببار خواهد آورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید