حزب الله لبنان 130 تن از سوری ها را در حومه دمشق به قتل رساند

پس از اشغال منطقه به کمک آتش توپخانه اسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

عناصر حزب الله لبنان و تیپ ابوالفضل العباس که از شیعان فرقه گرای عراقی تشکیل شده است بامداد شنبه 12-10-2013 با اشغال منطقه "الذیابیه" در جنوب دمشق دست کم 130 نفر را به قتل رساندند.

ارتش آزاد سوریه، طی بیانیه ای عناصر حزب الله لبنان را به کشتار دستجمعی بیش از 130 تن از اهالی دو منطقه "الذیابیه" و "الحسینیه" در حومه دمشق، متهم کرد.

لوی مقداد، مسئول بخش اطلاع رسانی ارتش آزاد سوریه در باره این قتل عام گفت: " گروههای فرقه گرای عراقی درارتکاب این جنایت هولناک در کنار نیروهای حزب الله لبنان بودند".

لوی مقداد تاکید کرد، کشتار سوری ها که اکنون بر اساس اعتقادات فرقه گرایانه محض انجام می گیرد به دستور مستقیم مقامات طهران صورت می گیرد.

شاهدان عینی در تماس با العربیه از مشاهده صحنه های وحشتناک از قبیل اعدام های خیابانی، کشتار زخمی شدگان، تیرباران جوانان و سوزاندن خانه های مخالفان توسط عناصر حزب الله لبنان، پرده براشتند.

یکی از شاهدان عینی که توانست از مرگ جان سالم بدر برد در تماسی با العربیه گفت: "ما از روی اجساد فرزندان، بستگان و همسایگانمان گذشتیم تا توانستیم از کشتار دستجمعی که نیروهای حزب الله لبنان و فرقه گرایان شیعه عراقی در حق مردم الذیابیه و الحسینیه مرتکب شدند جان سالم ببریم ".

به گفته امل قلمونیه، عضو دفتر اطلاع رسانی هیئت هماهنگی انقلاب سوریه، جنگ در الذیابیه، زینبیه و حسینیه در حومه دمشق بیش از 3 روز به طول انجامید تا اینکه امروز با پوشش توپخانه ای نیروهای اسد، عناصر حزب الله و فرقه گرایان عراقی توانستند وارد این دومنطقه شوند.

براساس این گزارش نیروهای حزب الله لبنان و تیپ ابوالفضل عباس با شعارهای فرقه گرایانه ای همچون:" ای بازماندگان قاتلان حسین" "یا حسین یا زینب" را سر می دادند و در مسیر خود هرکسی را که می دیدند، به قتل می رساندند.

گزارش ها حاکی از آن است که نیروهای حزب الله لبنان و شیعه های فرقه گرای عراقی، تعداد زیادی از اهالی سنی مذهب الذیابیه را قتل عام کردند.

یکی دیگر از شاهدان عینی می گوید، هنگامی که عناصر حزب الله لبنان افراد بی دفاع غیر نظامی را به رگبار می گرفتند و آنها را نقش زمین می کردند، به لهجه لبنانی می گفتند "کرمال السید" یعنی به خاطر سید حسن نصر الله این کار را انجام می دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید