ائتلاف ملی مخالفان سوری کشتار شماری از علویان به دست القاعده را محکوم کرد

در واکنش به گزارش سازمان دیدبان حقوق بشر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی انتشار گزارش سازمان دیدبان حقوق بشر که در آن از اعدام 67 تن و ربودن 200 نفر از غیر نظامیان فرقه علویان در سوریه به وسیله گروههای اسلامی وابسته به القاعده، خبر داده است، ائتلاف ملی مخالفان سوری با صدور بیانیه ای اعلام کرد:" ائتلاف ملی مخالفان سوری این کشتار، را به شدت محکوم و با هر گونه نقض حقوق بشر برخورد خواهد کرد".

در بیانیه ائتلاف همچنین آمده است که ائتلاف تمام تلاش خود را بکار خواهد گرفت تا عاملان این جنایت را دستگیر و به دادگاه بین المللی معرفی کند.

به گزارش سازمان دیدبان حقوق بشر، در اوایل ماه اوت سال جاری، دست کم 190 غیر نظامی از زن و کودک از فرقه علوی های سوریه به صورت دسته جمعی به دست گروههای افراطی وابسته به القاعده کشته شدند.

طبق این گزارش 67 تن از جوانان یکی از روستاهای علویان هنگامی که تلاش کردند از چنگ افراد مسلح فرار کنند، دستگیر و در جا به صورت دسته جمعی اعدام شدند.

سازمان دیدبان حقوق بشر در بیانه خود کشتار غیر نظامیان علوی را جنایتی بزرگ توصیف کرده است.

در ماه اوت گذشته افراد مسلحی که گفته می شود به القاعده وابسته هستند به یکی از روستاهای علویان هجوم کرده مردان، کودکان و زنان آنها را قتل عام کردند.

دیدبان حقوق بشر، گزارش 105 صفحه ای خود را با استناد به اطلاعاتی که از طریق سازمان های غیر دولتی، تحقیقات میدانی و مصاحبه های انجام شده با بازماندگان این قتل عام جمع آوری و به سازمان ملل ارائه داده است.

گفته می شود در این قتل عام حدود 20 کودک و 67 نوجوان و شماری از زنان و مردان کشته شدند.

طبق این گزارش دست کم 20 گروه مسلح وابسته به القاعده از جمله " امارت اسلامی عراق وشام" و "جبهه النصره " در ارتکاب این جنایت دست داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید