ملک عبدالله: پادشاهی سعودی به میثاق بین المللی حقوق بشر پایبند است

در پیامی به مناسبت برگزاری کنفرانس"شریعت اسلامی ومیثاق بین المللی حقوق بشر"

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی روز پنجشنبه 10-10-2013 در پیامی که توسط شاهزاده خالد الفیصل، حاکم مکه، در چهاردمین کنفرانس " شریعت اسلامی و کنوانسیون بین المللی حقوق بشر" در مکه خوانده شد، گفت:" پادشاهی سعودی دولتی است که قوانین آن بر اساس شریعت اسلامی استوار، و به میثاق های بین المللی حقوق بشر نیز پایبند است".

پادشاه سعودی افزود:" قوانین کشور پادشاهی سعودی، به همه مواد کنوانسیون های بین المللی حقوق بشر متعهد است ".

ملک عبدالله اظهار داشت:" حقوق انسان ها در شریعت اسلامی به طور کامل رعایت شده است چون قانونگذار این شریعت خداوند تعالی است و هیچ قانونگذاری نمی تواند بر قانونگذاری خداوند ادعای برتری کند، مگر کسی که گمراه باشد".

خادم حرمین شریفین افزود :" رعایت حقوق بشر در پادشاهی سعودی موضوع تازه ای نیست بلکه سابقه ای دیرینه دارد، احترام به حقوق بشر از زمانی که این کشور شریعت اسلام را عملا به اجرا درآورد، به طور کامل رعایت می شود. کشور سعودی ضمن احترام به مدرنیزه شدن جامعه بشری، تلاش کرده تا نوعی هماهنگی بین احترام به قوانین حقوق بشری و تطبیق شریعت اسلامی ایجاد کند".

گفتنی است که "انجمن جهانی اسلامی"، هر سال کنفرانسی را تحت عنوان " شریعت اسلامی ومیثاق بین المللی حقوق بشر " در مکه برگزار می کند.

شرکت کنندگان در این کنفرانس علاوه بر ارائه پژوهش های علمی ، به بررسی اوضاع مسلمانان و مشکلاتی که در مناطق مختلف جهان با آن روبرو هستند، نیز می پردازند.

این کنفرانس بیشتر به هدف برجسته کردن مفاهیم انسانی در قوانین اسلامی، مانند احترام به کرامت و حقوق انسانی افراد، آزادی و همچنین تقویت جنبه های مشترک و مثبت بین شریعت اسلامی و ارزش های انسانی مطرح شده در میثاق های بین المللی حقوق بشر، برگزار می شود.

انجمن جهانی اسلامی امسال شماری از محققان، استادان دانشگاه و مسئولان مراکز و انجمن های اسلامی را از اقصی نقاط جهان برای ارائه پژوهش های علمی خود به کنفرانس مکه دعوت کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید