صدور حکم بازداشت عضو حزب الله لبنان توسط دادگاه ویژه ترور حریری

به دست داشتن در قتل نخست وزیر اسبق لبنان متهم است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادگاه بین‌المللی ویژه ترور رفیق حریری نخست وزیر اسبق لبنان روز پنجشنبه 10-10-2013 دستور بازداشت "حسن حبیب مرعی" یکی از اعضای معروف حزب الله لبنان به عنوان متهم پنجم این پرونده،را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دادگاه ویژه ترور رفیق حریری پیش از صدور حکم بازداشت حسن حبیب مرعی که عضو حزب الله است ، در پیامی محرمانه به دولت لبنان، خواستار بازداشت هر چه سریعتر این متهم، پیش از فرار وی از لبنان، شد.

دادگاه ویژه بررسی ترور رفیق حریری در سال 2011 نیز حکم 4 تن دیگر از اعضای حزب الله لبنان را صادر کرده است. اما دولت لبنان تاکنون نتوانسته این 4 متهم را تسلیم دادگاه بین المللی جنائی کند این افراد از آن تاریخ تاکنون تحت تعقیب قضایی قرار دارند.

دولت لبنان نیز برای این امر یک ماه مهلت خواسته و اعلام کرده است پس از این مدت نتایج حاصله را به دادگاه ابلاغ خواهد کرد.

بنا بر این گزارش، درخواست دادگاه از بیروت یک ماه پیش به مقامات لبنانی ارائه شده بود و پس از اینکه لبنان پاسخ خود را به دادگاه ارائه داده است، این درخواست علنی شده تا به مسئولان لبنانی برای دستگیری این فرد کمک شود.

حسن نصر الله رهبر حزب الله لبنان در واکنش به صدور حکم بازداشت اعضای حزب الله توسط دادگاه جنائی ، ضمن رد هرگونه دخالت اعضای حزب در ترور حریری، گفت:" دستی که بخواهد افراد حزب الله را بازداشت کند قطع خواهد شد".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید