علی زیدان نخست وزیر ربوده شده لیبی آزاد شد

بنابه گزارش تلویزیون العربیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

گزارشگر العربیه دقایقی پیش در خبری فوری اعلام کرد دکتر علی زیدان نخست وزیر لیبی آزاد شد. بنا به این گزارش زیدان در تویتر خود نوشت:" ربایندگان تصمیم داشتند مرا مجبور کنند که از سمت خود استعفا دهم که من به شدت مخالفت کردم و در برابر آنها مقاومت کردم".

او افزود:" ساعاتی دیگر برای مردم لیبی سخنرانی خواهم کرد و آنها را درجریان این حادثه قرار خواهم داد".

منابع رسمی دولت لیبی روز پنجشنبه 10-10-2013 اعلام کردند، افرادی مسلح به هتل محل اقامت نخست‌وزیر این کشور در طرابلس حمله کرده، او را ربودند.

به گزارش تلویزیون العربیه، صبح روز پنجشنبه افراد مسلح با حمله به هتل "كورينثيا" در طرابلس که علی زیدان نخست وزیر لیبی در آن اقامت داشت، او ربوده به مکان نامعلومی بردند.

پیشتر نبیل العالم، رئیس کمیته ملی المپیک لیبی و دوخبرنگار نیز در طرابلس و مناطق دیگر لیبی ربوده شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز گروهی که خود را "اتاق عملیاتی انقلاب لیبی" می نامند، در تماسی با این خبرگزاری مسئولیت ربودن علی زیدان نخست وزیر لیبی را به عهده گرفتند.

طبق این گزارش این افراد در واکنش به دستگیری "ابوانس اللیبی" که سه روز پیش توسط نیروهای ویژه ایالات متحده بازداشت شد اقدام به ربودن نخست وزیر لیبی کردند این گروه در بیانیه ای گفته بودند که از تمام کسانی که در تحویل ابوانس به ایالات متحده دست داشتند انتقام خواهند گرفت.

دستگیری علی زیدان پس از اظهارات اخیر جان کری وزیر خارجه امریکا، صورت می گیرد. کری در اعتراض دولت لیبی به بازداشت ابوانس گفته بود واشینگتن با هماهنگی دولت لیبی ابوانس را بازداشت کرد.

دولت لیبی در یک بیانیه کوتاه در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرد رئیس دولت موقت، علی زیدان، توسط افرادی از گروههای مسلح، به دلایل نامعلومی به مکان نامشخصی منتقل شده است. دولت لیبی در بیانیه خود اقدام ربایندگان را به شدت محکوم کرد.

همچنین صالح المرقانی وزیر دادگستری لیبی، طی تماسی با تلویزیون العربیه این گزارش را تأیید کرد.

پس از سقوط حکومت معمر قذافی در سال گذشته، دولت موقت لیبی تلاش کرده تا گروه های مسلح را تحت کنترل خود در آورد.

اما این گروهها که اغلب از تندروهای اسلامی هستند از زمین گذاشتن سلاح خود سر باز زده و در برخی موارد قانون را به شیوه ای که خود می خواهند اجرا میکنند. آنها مردم عادی را به اسارت گرفته و زندان های موقت در برخی نقاط کشور راه انداختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید