مصاحبه تلویزیون رسمی سوریه با کودکی که میگوید 32 نفر را کشته است

بوسیله یک تپانچه کالیبر 5.5

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تلویزیون رسمی سوریه روز دوشنبه 7-10-2013 در یکی از برنامه های خود اعترافات کودکی را پخش کرد که می گوید به تنهایی 32 نفر را کشته است.

به گزارش العربیه در این برنامه تلویزیونی کودک 13 ساله ای به نام "شعبان عبدالله حمیده" نشان داده می شود که یک بازجو در حال دیکته کردن اعترافاتی به اوست.

شعبان در اعترافات خود می گوید که مادرش را 7 سال پیش از دست داده و پدرش بیکار و از دو سال پیش با زن دیگری ازدواج کرده است. شعبان میگوید که دایی وی او را به گروهی به نام "پدر مرا ببخش" وابسته به گردان "احفاد الرسول" ملحق کرده است. شعبان گفت که در این گردان به او تک تیراندازی را یاد داده اند.

این کودک افزود که دایی وی تپانچه کالیبر 5.5 را در اختیارش قرار داد و با آن اسلحه از ساعت 7 صبح تا 4 بعد از ظهر به سوی ارتش اسد تیراندازی میکرده است.

او درباره هویت 32 مقتول که به دست وی کشته شده اند اظهار داشت :" آنها 10 نظامی، 13 غیر نظامی و 13 شبه نظامی بوده اند."

"زید طلاس" سرهنگ جدا شده از ارتش سوریه در گفت و گو با العربیه ضمن "مسخره" خواندن این اعترافات اظهار داشت." عملیات تک تیراندازی کار یک کودک 13 ساله نیست ، چرا که یک کار حرفه ایست و نیاز به آموزش دراز مدت بیش از 6 ماه دارد ، همچنین نیاز دارد تا تک تیرانداز پیش از دوره آمورشی اطلاعاتی درباره تیراندازی داشته باشد."

وی با دروغ خواندن اعترافات این کودک اظهار داشت :" آمادگی روحی برای قتل از طریق تک تیراندازی مهمترین شرطی است که باید در چنین عملیاتی در نظر گرفته شود که کودکی مانند شعبان از توانایی آن عاجز هست."

سرهنگ طلاس افزود که عملیات تک تیراندازی بوسیله یک کودک 13 ساله که منجر به کشته شدن 32 نفر بشود ، از لحاظ نظری و عملی امر محال به نظر می رسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید