اسرائیل یک مرد ایرانی-بلژیکی را تفهیم اتهام کرد

به اتهام جاسوسی برای ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روز یکشنبه اسرائیل یک مرد ایرانی-بلژیکی که نخست وزیر این کشور در نطق خود در سازمان ملل متحد به او اشاره کرده بود را رسما متهم به جاسوسی برای ایران کرد.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، وزارت دادگستری اسرائیل اعلام کرد علی منصوری از اقدامات امنیتی فرودگاه بین المللی اسرائیل یادداشت برداری کرده، و از سفارت آمریکا در تل اویو و یک تاسیسات امنیتی دیگر که نام آن آورده نشده عکسبرداری نموده بود.

وکیل مدافع منصوری گفت اتهامات وارده به موکل او بی پایه است.

در کیفرخواست تنظیمی آمده که منصوری متولد ایران است و در سال 2006 میلادی پس دریافت تابعیت بلژیک نام خود را به الکس منز تغییر داد. منصوری متهم است که سعی داشته یک شرکت برای یک مامور اطلاعاتی ایران در اسرائیل تاسیس کند تا او بعدا وارد اسرائیل شود. در کیفرخواست آمده که منصوری سه بار به اسرائیل سفر کرده و در طی سال گذشته چند بار با ماموران امنیتی ایران ملاقات داشته است.

بر طبق کیفرخواست، منصوری ابتدا عنوان کرده که یک بازرگان بلژیکی است، اما بعدا به ارتباط خود با سازمان امنیت ایران اعتراف کرده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در سخنرانی هفته گذشته خود در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک گفت که اسرائیل یک مامور ایران را بازداشت کرده که قصد داشته اطلاعاتی را برای به گفته او "یک حمله احتمالی به سفارت آمریکا در تل آویو" جمع آوری کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید