ارتش آزاد: در گفتگویی که بر اساس کناره گیری اسد نباشد شرکت نمی کنیم

با تاکید بر ضرورت احترام به نهادهای انقلاب و در راس آنها ائتلاف ملی مخالفان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شورای فرماندهی عالی نظامی ارتش آزاد و ائتلاف ملی مخالفان سوری در جلسه ای در استانبول، بر ضرورت هماهنگی بیشتر بین دو نهاد ائتلاف ملی مخالفان و ارتش آزاد با ستاد فرماندهی عالی نظامی، توافق کردند.

در این جلسه دونهاد ضمن تاکید بر ضرورت احترام به نهادهای انقلابی مردم سوریه مانند ائتلاف مخالفان، خواستار سرعت بخشیدن به برنامه تشکیل حکومت انتقالی از سوی اپوزیسیون شدند.

این نشست، که به پیشنهاد احمد الجربا رئیس ائتلاف نیروهای انقلاب و مخالفان سوری در استانبول برگزار شد، قرار بود پس از چند ساعت به کار خود پایان دهد، اما به دلیل طرح مسئله هماهنگی بین نیروهای سیاسی مخالفان و ارتش آزاد، چند روز به طول انجامید.

به گزارش تلویزیون العربیه، مهمترین نقاطی که ائتلاف مخالفان سوری و ارتش آزاد بر سر آن به توافق رسیدند، ایجاد هماهنگی بیشتر و تلاش برای متحد کردن نیروهای نظامی و سیاسی بود.

اگر چه مخالفان سوری تاکنون از قبول گفت و گو مستقیم یا غیر مستقیم با رژیم اسد امتناع ورزیده اند، اما در نشست اخیر به طور ضمنی اشاره کردند که در مذاکره ای شرکت می کنند که از سوی کشورهای عربی تضمین شده و سازمان های بین المللی مراقب اجرای عملی آن باشند. آنها همچنین تاکید کردند که هر مذاکره ای باید بر اساس کناره گیری اسد از قدرت صورت بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید