فیصل: از اظهارات مقامات ایرانی استقبال می کنیم اما منتظر عمل آنها هستیم

در مراسم هشتادمین سال روابط سعودی و ایتالیا در شهر رم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده سعود الفیصل وزیر خارجه کشور پادشاهی سعودی اعلام کرد که ریاض از اظهارات مقامات ایرانی استقبال می کند اما به گفته وی این اظهارات را باید در عمل مشاهده کرد.

به گزارش العربیه الفیصل که در جشن هشتادمین سال برقرای روابط ایتالیا و سعودی در رُم حضور دارد بر تقويت و توسعه روابط کشور متبوعش با ايتاليا تاکید کرد.

از سوی دیگر خانم "اما بونینو" وزیر خارجه ایتالیا در کنفرانس خبری اعلام کرد :" ما به عنوان ایتالیایی و اروپایی اهمیت ویژه ای به نقش مهم سعودی در تعامل با مشکلات و بحران های بین المللی قائل هستیم."

بر اساس این گزارش دو وزیر در این نشست چند تفاهم نامه جدید در زمینه همکاری های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور سعودی و ایتالیا امضا کردند.

الفیصل و بونینو بر اهمیت تلاش مشترک ریاض و رم در همکاری با کشورهای دوست سوریه جهت حل بحران این کشور تاکید کردند. آنها در عین حال نسبت به "پیچیدگی بحران سوریه" هم نظر هستند.

مقامات دو کشور در این کنفرانس خواستار عملی شدن اظهارات مقامات ایرانی شدند و تاکید کردند که ، دعوت به گفت و گو و همکاری از سوی مقامات جدید این کشور را پیش از عملی شدن آنها ، جدی نخواهند گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید